Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME mężczyzn: Polacy chcą zatrzeć złe wrażenie

ME mężczyzn: Polacy chcą zatrzeć złe wrażenie

fot. archiwum

W rozpoczętym dziś turnieju finałowym ME w siatkówce plażowej mężczyzn polskie pary będą chciały zatrzeć złe wrażenie po występie w Starych Jabłonkach. Od dwóch zwycięstw rozpoczęli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, Szałankiewicz i Kądzioła znów ulegli Rosjanom.

Po słabym występie w Starych Jabłonkach dwie męskie polskie pary pojechały do Berlina, by walczyć o medale mistrzostw Europy. W Berlinie zabraknie Amerykanów i Brazylijczyków, tak więc szanse na miejsce w czołówce są spore, nasi siatkarze muszą jednak wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki grupowe. Polakom jednak sukces w meczu z parą ukraińską Babich/Ioisher nie przyszedł łatwo. Nasi siatkarze przegrali pierwszą partię, jednak w drugim secie rozgromili rywali do 9. Po nieudanych tie-breakach w Grand Slam w Starych Jabłonkach tym razem polscy zawodnicy wyszli z tej próby sił zwycięsko i wygrali trzeciego seta 15:12.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Fijałek i Prudel zmierzyli się z Łotyszami Caics/Smedins. Pierwszego seta Polacy pewnie wygrali do 17, w drugiej partii dość długo prowadzili, jednak w końcówce rywale ich dogonili. Polacy mogli zakończyć już mecz w dwóch setach, jednak przegrali dość niespodziewanie końcówkę i przed nimi był kolejny tie-break. Podobnie jak rano to Polacy rozstrzygnęli trzeciego seta na swoją korzyść, zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej rundy rozgrywek. W piątek zagrają jeszcze ostatnie swoje spotkanie w grupie z inną łotewską parą Samoilovs/Sorokins decydujące o pierwszym miejscu.Jakub Szałankiewicz i Michał Kądzioła trafili do grupy E, gdzie ich pierwszymi rywalami byli Rosjanie Kolodinsky/Koshkarev. Była więc szansa rewanżu za mecz, który wyeliminował Polaków z dalszych gier w Starych Jabłonkach.Niestety nie udało się. Polacy wprawdzie w pierwszym secie prowadzili wyrównaną walkę punkt za punkt z rywalami, jednak ci później włączyli kolejny bieg i dość szybko uciekli naszym siatkarzom. W drugim secie Michał i Jakub zdołali zdobyć 17 punktów i musieli uznać wyższość rywali.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Kądzioła i Szałankiewicz zagrali ze szwajcarską parą Laciga M./Bellaguarda. Nasi zawodnicy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, wygrywając pewnie pierwszą partię do 16. Również w drugim secie dość długo prowadzili, jednak Szwajcarzy zdołali wyrównać wynik seta na 18:18.  W końcówce walkę punkt za punkt wygrali ostatecznie rywale polskich siatkarzy, doprowadzając do tie-breaka. W trzecim, również niezwykle zaciętym secie, Polacy przegrali 15:17 i z dwoma porażkami na koncie zajmują trzecie miejsce w swojej grupie. Jutro w ostatnim meczu grupowym zmierzą się z Niemcami Matysik/Walkenhorst, a zwycięstwo 2:0 daje im duże szanse na awans do kolejnej rundy turnieju.

grupa D:

Samoilovs/Sorokins LAT [9] – Caics/Smedins LAT [21] 2:0
(21:19, 21:18)
Fijałek/Prudel POL [4] – Babich/Ioisher UKR [16] 2:1
(18:21, 21:9, 15:12)
Samoilovs/Sorokins LAT [9] – Babich/Ioisher UKR [16] 2:1
(21:16, 18:21, 15:12)
Fijałek/Prudel POL [4] – Caics/Smedins LAT [21] 2:1
(21:17, 19:21, 15:9)

grupa E:

Laciga M./Bellaguarda SUI [8] – Matysik/Walkenhorst GER [17] 2:0
(21:16, 21:15)
Kolodinsky/Koshkarev RUS [5] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [20] 2:0
(21:15, 21:17)
Laciga M./Bellaguarda SUI [8] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [20] 2:1
(16:21, 23:21, 17:15)
Kolodinsky/Koshkarev RUS [5] – Matysik/Walkenhorst GER [17] 2:0
(21:19, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved