Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokół Mogilno przed obozem w Iławie

II liga K: Sokół Mogilno przed obozem w Iławie

fot. archiwum

Siatkarki II-ligowego Sokoła Mogilno powróciły w tym roku na ten szczebel rozgrywek po 2-letniej nieobecności. Już jutro wraz z trenerem Krzysztofem Petrowskim wyruszają na obóz do Iławy, gdzie rozpoczną przygotowania do najbliższego sezonu.

Trzon drużyny, której za cel postawiono utrzymanie w rozgrywkach szczebla centralnego, będą stanowiły zawodniczki, które wywalczyły awans do II ligi. – Zgodnie z zapowiedziami i możliwościami klubu, skład Sokoła uległ zmianom tylko w niewielkim stopniu. Z zespołu który wywalczył awans zostały: Michalina Wojciechowska, Malwina Konkolewska, Aneta i Ilona Olsztyńskie, Joanna Petrowska, Dominika Żuchowska, Karolina Laskowska, Angelika Bartkowiak i Weronika Fojucik – wyjawia trener Krzysztof Petrowski.

Wiadomo już, że w najbliższym sezonie kibice mogileńskiego klubu nie zobaczą w swojej drużynie Aleksandry Radzikowskiej. Wychowanka Budowlanych Toruń wraca do macierzystego klubu, który po wielu tygodniach niepewnego bytu ma wystartować w rozgrywkach II ligi. W Sokole nie zagrają też prawdopodobnie wychowanki – Marika Kinga Szambelan (wypożyczenie do Pałacu Bydgoszcz) i Magdalena Hajducka, która zrezygnowała z czynnego uprawiania siatkówki.

Sokół wzmocnią jeszcze prawdopodobnie 3-4 zawodniczki. Z wypożyczenia z Pałacu Bydgoszcz wraca młoda wychowanka klubu Monika Kurowska. W Mogilnie chcą też pozyskać Annę Walkowiak ze Środy Wielkopolskiej (ostatnio ChTPS Chodzież) i Ilonę Zielińską z Wrześni. Istnieje również możliwość zatrudnienia doświadczonej libero Magdaleny Pater, która występowała już w mogileńskim klubie na II-ligowych parkietach.W najbliższy piątek sokolanki udają się na 10-dniowy obóz do Iławy. – Będziemy tam razem z Jokerem Świecie, Spartą Warszawa i kadrą Polski kadetek. Po obozie planujemy udział w turniejach i meczach sparingowych – mówi trener Petrowski. Dokładny plan gier w okresie przygotowawczym ma być znany w najbliższych dniach.

II-ligowe rozgrywki siatkarki z Mogilna rozpoczną 25 września. Sokół otrzymał już licencję PZPS na występy w tej klasie rozgrywkowej. Zgodnie z podziałem terytorialnym z ubiegłego sezonu, sokolanki powinny trafić do grupy pierwszej II ligi. – Wydaje się, że grupa 1 będzie bardzo mocna i wyrównana. Na dzień dzisiejszy najmocniejszy wydaje się zespół Jokera Świecie. Mocne powinny być drużyny Budowlanych Toruń, Zawiszy Sulechów oraz Czarnych Słupsk, ale pozostałe zespoły też na pewno będą reprezentowały wysoki poziom. Jeśli chodzi o Sokół, to zrobimy wszystko, żeby udało nam się utrzymać w II lidze. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to bardzo trudne i jako beniaminek będziemy mieli pod górkę… – komentuje Krzysztof Petrowski, który już teraz zapowiada ambitną grę swojej drużyny w każdym meczu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved