Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Przemysław Gniewek: Moim celem jest rozwój

Przemysław Gniewek: Moim celem jest rozwój

fot. archiwum

Przemysław Gniewek zasilił szeregi Campera Wyszków. Wychowanek Gwardii Wrocław zauważył ogromne różnice w przygotowaniach do zawodów młodzieżowych a seniorskich. - Już od 1 sierpnia budujemy swoją wytrzymałość siłową - opowiada 18-letni atakujący.

Masz dopiero 18 lat i postanowiłeś wyjechać daleko od domu, by grać w Camperze. Dlaczego?

Przemysław Gniewek:W poprzednim sezonie celem Gwardii Wrocław był awans do II ligi, niestety nie podołaliśmy temu zadaniu, przegrywając po barażach z Lechią Tomaszów Mazowiecki (wyniki spotkań Gwardia-Lechia 0:3 i 3:2 – przyp. red.). Chciałem ostatni rok juniora grać już w II lidze, w końcu trafiłem do Campera, chociaż nie było łatwo.

Jeszcze przez rok możesz grać w rozgrywkach juniorów, nie żałujesz decyzji?Decyzji nie żałuję, ale na pewno szkoda mi jest kończyć wcześniej wiek juniora. W Gwardii Wrocław mieliśmy naprawdę zgraną drużynę, szkoda tylko, że nie awansowaliśmy.

Zadomowiłeś się już w Wyszkowie?

Nie do końca, jest jeszcze parę spraw organizacyjnych. Lecz mogę liczyć na pomoc zarządu i menadżera drużyny, co znacznie ułatwia zadomowienie się.

Jak wyglądają przygotowania drużyny do rozgrywek II ligi?

Muszę przyznać, że przygotowania w Wyszkowie przebiegają całkiem inaczej, niż to miało miejsce w wieku kadeta i juniora pod skrzydłami Gwardii Wrocław. Już od 1 sierpnia pod okiem trenera budujemy swoją wytrzymałość siłową, na przemian siłownia i bieganie. W planach mamy obóz w Pucku, następnie turnieje w Hajnówce i Ostrołęce, rozegramy również sporo sparingów. Jeśli chodzi o poziom przygotowań, to istnieje bardzo duża różnica między kadetem/juniorem a wiekiem seniora. Już podczas pierwszego treningu na hali, trener wypatrzył moje błędy w technice, czego nie byłem wcześniej świadomy. Moim obecnym priorytetem jest rozwój, a pod opieką takiego trenera jakim jest Piotr Szulc, na pewno jest możliwy.

Jak ocenisz szansę Campera w II lidze?

Nie mogę ocenić nas jako drużyny, bo jeszcze razem nie graliśmy, ale teoretycznie mając takich zawodników w składzie jak np. Drabkowski lub Alancewicz, w tym sezonie jesteśmy w stanie powalczyć o najwyższe lokaty.

* Rozmawiała Magdalena Rzepka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved