Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Montpellier powraca do PRO A

Montpellier powraca do PRO A

fot. archiwum

Słuchając o rosnących budżetach klubów, niebotycznych zarobkach siatkarzy, trudno oprzeć się wrażeniu, że sportem rządzą już tylko pieniądze, a sukces uzależniony jest tylko od nich. Kibice i działacze francuskiego Montpellier pokazali jednak, że duch sportu nie zaginął jeszcze w dzisiejszej rzeczywistości.

O problemach Montpellier pisaliśmy pod koniec lipca. Przypomnijmy, że klub ten popadł w problemy finansowe po zmniejszeniu dotacji ze strony miasta. Pod koniec sezonu dług 12. ekipy zeszłorocznych rozgrywek PRO A sięgał 240 000 euro. W efekcie francuska federacja zdegradowała klub do Nationale 1, odpowiednika naszej II ligi. Kibice i działacze klubu nie poddali się jednak bez walki. Wśród kibiców zorganizowano zbiórkę pieniędzy, działacze i zawodnicy obniżyli swoje pensje o 10%, a z pomocą przyszedł także prezes piłkarskiego klubu z Montpellier, przekazując siatkarskiej ekipie czek na 150 000 euro.

Zebrane pieniądze i cała akcja mobilizacyjna przekonały DNACG do przywrócenia Montpellier do najwyższej klasy rozgrywkowej. Tym samym ekipa ta w kolejnym sezonie ponownie wystepować będzie na parkietach PRO A.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved