Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Michał Kądzioła: Będziemy szukać szansy na mistrzostwach Europy

Michał Kądzioła: Będziemy szukać szansy na mistrzostwach Europy

fot. Mirosław Stroński

W niedzielę zakończył się turniej World Tour Mazury Grand Slam, rozgrywany w Starych Jabłonkach. Najlepiej, biorąc pod uwagę występy Polaków, spisała się para Kądzioła/Szałankiewicz, jednak 17. miejsce i dla nich nie było szczytem marzeń.

– W tym roku na turniejach Grand Slam zazwyczaj przegrywaliśmy w grupach, więc awans był dla nas sukcesem. Ale chcieliśmy pokazać coś więcej, niż tylko grę w grupach i zająć przynajmniej miejsca 9-16 – skomentował zakończone niedawno zawody Jakub Szałankiewicz.

Biało- czerwoni odnieśli zwycięstwa w dwóch pierwszych meczach turnieju, wygrywając 2:1 z norweską parą Skarlund/Spinnangr oraz – również po tie-breaku – z duetem Lochhead/Pitman. Niestety, kolejne pojedynki nie rozstrzygnęły się już na korzyść Polaków. Najpierw porażka w dwóch setach z Hiszpanami Herrera/Gavira, a następnie przegrana w meczu ostatniej szansy z rosyjską parą Kolodinsky/Koshkarev zamknęła Kądziole i Szałankiewiczowi drogę do wyjścia z grupy.

– Regularna zagrywka, powyżej 105 km na godzinę bardzo nas odrzuciła od siatki. Niestety, bez przyjęcia nie ma rozegrania i ciężko jest później atakować i zdobywać punkty – skomentował porażkę z Rosjanami Michał Kądzioła.Jednak biorąc pod uwagę dwa zwycięstwa, odniesione na początku turnieju, występ w Starych Jabłonkach nasi mistrzowie świata do lat 21 zaliczyć mogą do udanych. – Wykonaliśmy dobrą robotę. Wygraliśmy dwa mecze w grupach, ale niestety trafiliśmy na Rosjan, którzy byli bardzo dobrze dysponowani, a my zagraliśmy trochę słabiej, niż w poprzednich meczach. Już za tydzień gramy w mistrzostwach Europy seniorów i tam też będziemy szukać swojej szansy – powiedział Michał Kądzioła.

źródło: inf. własna, Radio Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved