Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Inny skład i inny cel na przyszły sezon w Jokerze Piła

Inny skład i inny cel na przyszły sezon w Jokerze Piła

fot. archiwum

Na pierwszym treningu Jokera Piła pojawiło się aż dziewięciu nowych zawodników. Ze starej gwardii pozostali tylko Witold Chwastyniak, Radosław Zbierski i Mateusz Januszewski. W sumie trener Roland Dembończyk ma do dyspozycji aż 16 zawodników.

Z nowych twarzy obecni byli kolejni wychowankowie klubu, gdyż w kadrze znaleźli się juniorzy Łukasz Ożarski i Mateusz Malinowski oraz Mateusz Januszewski, który zakończył wiek juniora. W tej grupie zabrakło Siergieja Gierżota, który oznajmił trenerowi, że wraz z wiekiem juniorskim postanowi zakończyć przygodę z siatkówką i stawia na naukę.

Z klubem pożegnali się Łukasz Jurkojć i Łukasz Kaczorowski, którzy przenieśli się do Ślepska Suwałki. W Kędzierzynie-Koźlu zagra natomiast Grzegorz Wójtowicz. Michał Lach nadal boryka się z przewlekłą kontuzją stawu biodrowego i postanowił zrezygnować z dalszej gry. Jego brat Przemek prawdopodobnie również zakończy granie, w klubie na jego pozycji postawiono na młodych zawodników. – Przemek na pewno przydałby się ze swoim doświadczeniem, ale poszliśmy w kierunku odmłodzenia kadry – mówi trener Roland Dembończyk. – Przemkowi wygasł kontrakt i nie podjęliśmy już dalszych rozmów, myślę, że to jest ten czas kiedy młodzi wchodzą do zespołu, a trzymanie takiego zawodnika jak Przemek na rezerwie byłoby zbyt kosztowne – dodaje prezes Jerzy Jasiński.

Nowymi zawodnikami w klubie są: Maciej Gorzkiewicz, który gra na pozycji rozgrywającego i mierzy 192 cm, w minionym sezonie grał w Treflu Gdańsk. Atakujący Patryk Strzeżek – 21- letni wychowanek MOS Wola Warszawa, który grał ostatnio w Orle Międzyrzecz. Środkowi Damian Schulc, który przychodzi z SPS Lębork i Jakub Kowalczyk, który w minionym sezonie grał w II-ligowym AZS Zielona Góra. Rola drugiego rozgrywającego przypadnie kolejnemu wychowankowi Jokera Jakubowi Radomskiemu, który ostatnio grał w Treflu. Do zespołu powrócił Paweł Kaczorowski, który rok spędził w Morzu Szczecin.Skład bardzo zmieniony do poprzedniego sezonu i dlatego cel też będzie zupełnie inny. Chcemy grac jak najlepiej i wygrywać mecze, ale w tym sezonie liczymy na utrzymanie się w lidze. Co z tego wyjdzie to liga pokaże, ja oczekuję tylko jednego, że do ostatniego meczu Joker będzie grał najlepiej jak tylko potrafi. W tym sezonie postanowiliśmy, że premie będą wypłacane za każdy zdobyty punkt i ma być to dodatkową mobilizacją dla zawodników. Nie chciałbym, aby powtórzyła się sytuacja sprzed roku, gdzie celem zespołu była pierwsza czwórka i kiedy mieliśmy to zapewnione mecze z Avią o trzecie miejsce chłopaki zagrali fatalnie – mówi prezes Jokera Jerzy Jasiński.

Wszystko wskazuje, że pierwszy zespół wraz z trenerem Rolandem Dembończykiem poprowadzi Jarosław Kubiak, który w kadrze będzie miał swoich podopiecznych z drużyn młodzieżowych. – Z Jarkiem znamy się od kilku lat i myślę, że nie będzie żadnych problemów w naszych kontaktach i z prowadzeniem zespołu. Co do zespołu to zmiany są spore i na razie jestem na etapie poznawania nowych zawodników. O naszym miejscu w lidze trudno wyrokować, gdyż inne zespoły również zmieniały kadry i ciężko ocenić ich siłę. Na pewno liczyć będą się zespoły z Gorzowa, Gdańska, Suwałk, Świdnika, Bielska-Białej. Będziemy walczyć o każdy punkt i o jak najlepsze miejsce, tym bardziej, że w tym sezonie zmieniona zostaje faza play-off i o najwyższe lokaty będzie rywalizowała czołowa ósemka. Przed nami ciężkie przygotowania, kilka turniejów towarzyskich i pod koniec września inauguracja rozgrywek – mówi trener Roland Dembończyk.

Więcej w portalu dzienniknowy.pl

 

źródło: dzienniknowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved