Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrzej Kowal: Każdy ma swoje metody, inny styl

Andrzej Kowal: Każdy ma swoje metody, inny styl

fot. Cezary Makarewicz

Podczas VII edycji Alei Gwiazd w Miliczu, reprezentacja Polski B dwukrotnie pokonała Egipt 3:1. Przed trenerem kadry B - Andrzejem Kowalem, jeszcze kilka dni treningów, które zakończą się meczami sparingowymi z Australijczykami.

W składzie zespołu, który zobaczyli na parkiecie kibice przeważali gracze, którzy trenują z pierwszą reprezentacją. – Chodziło m.in. o to, aby w jak największym stopniu zadowolić kibiców, by zobaczyli oni w akcji siatkarzy o głośnych nazwiskach i grę na wysokim poziomie. W pierwszym pojedynku Jakub Jarosz i Zbigniew Bartman grali tylko w dwóch setach, w pozostałych graliśmy "swoim składem", czyli na boisku występowali zawodnicy, którzy z nami trenują – wyjaśnia trener Kowal.

Andrzej Kowal, który jest jednocześnie drugim trenerem Asseco Resovii, chwali sobie współpracę zarówno ze szkoleniowcem kadry A, jak i swoim partnerem klubowym. – Ze wszystkimi szkoleniowcami dobrze mi się współpracuje, czy to jest Castellani, czy Travica. Nie ma różnicy, ale też nie ma dwóch takich samych trenerów. Każdy ma swoje metody, inny styl. Sam jednak jestem zaskoczony tym, jak Castellani rozmawia z nami, można go o wszystko zapytać. Uważnie go obserwuję i wyciągam wnioski, jak koryguje błędy techniczne i taktyczne.

Drugi szkoleniowiec Resovii zajęcia z kadrą B ma zaplanowane do 19 sierpnia. Dopiero wtedy uda się wraz z rodziną na krótki urlop. Już w najbliższą sobotę, Polska B zmierzy się w Bełchatowie z Australią. Również spotkanie sparingowe z Australijczykami w Mławie zakończy cykl treningowy, który rozpoczął się na początku czerwca. Kibice, którzy wybiorą się na najbliższe mecze, nie zobaczą w akcji Grzegorza Kosoka i Łukasza Wiśniewskiego.Ponieważ nasi środkowi mają problemy zdrowotne i nie biorą udziału w zajęciach, dlatego także w następnych meczach towarzyskich w naszej kadrze będą grali Piotr Nowakowski i Karol Kłos.* więcej w serwisie nowiny24.pl

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved