Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki Płomienia Sosnowiec rozpoczęły przygotowania

Siatkarki Płomienia Sosnowiec rozpoczęły przygotowania

fot. archiwum

Po wakacyjnej przerwie wracają do treningów siatkarki drugoligowego Płomienia Sosnowiec. Podopieczne Piotra Augustyna w środę po raz pierwszy wybiegły na parkiet. Podczas pierwszej części przygotowań w Sosnowcu nie rozegrają żadnego sparingu.

W sali III LO im. Bolesława Prusa pojawiły się wszystkie zawodniczki. Po krótkiej rozgrzewce siatkarki udały się do siłowni i tam rozpoczęły przygotowania do sezonu 2010/11. – Będziemy spotykać się dwa razy dziennie. Rano skupimy się na ćwiczeniach wydolnościowych, zaś popołudnie poświęcimy na siłownie i powolne wkraczanie do zajęć z piłkami – mówi trener Piotr Augustyn. Płomień na własnych obiektach będzie trenować do 11 sierpnia. Następnie zawodniczki otrzymają trzy dni wolnego, by 14 sierpnia pojawić się na zbiórce przed wyjazdem na obóz przygotowawczy.

Tak jak rok temu pojedziemy do Rewala. Wiemy już, na co możemy tam liczyć. Obiekt jest w pełni wyposażony. Mamy siłownie, saunę i inne potrzebne rzeczy do przygotowań. Podczas jedenastodniowego pobytu będziemy pracować nad techniką, bazując na sile i szybkości. Mówiąc krótko, dziewczyny dostaną nieźle w kość! To im wyjdzie jednak na dobre – zapewnia szkoleniowiec.

„Płomyki" podczas pierwszej części przygotowań w Sosnowcu nie rozegrają żadnego sparingu. Mecze kontrolne zaplanowane są dopiero w połowie sierpnia, a więc w terminie, kiedy zespół będzie przebywał nad polskim morzem. – Planujemy rozegranie turnieju w Rewalu. W pobliżu będą przebywać zespoły z Tomaszowa Mazowieckiego i Trzebnicy, która rywalizuje z nami w lidze, dlatego warto z nimi posparować. To pierwsze przewidziane sprawdziany w okresie przygotowawczym – wyjaśnia Augustyn. Drużyna wróci do Sosnowca 26 sierpnia. Siatkarki odpoczną kilka dni i w ostatni dzień wakacji pojawią się ponownie na sali. – We wrześniu wracamy na swoje obiekty. Na początku miesiąca zagramy turniej w Jaworznie (11 i 12.09.), następnie w Sosnowcu (19 i 20.09.). Mamy zaproszenie również do Czech, ale to tuż przed ligą. Takie sparingi z pewnością przyczynią się do wzrostu naszej formy – zapewnia trener.Jeszcze nie wiadomo, w jakim obiekcie będzie rywalizować sosnowiecki zespół w rozgrywkach drugiej ligi. Rok temu była to hala przy ul. Żeromskiego. – Prezesi klubu mieli rozmawiać z przedstawicielami MOSiR-u na ten temat. Jak na razie nic mi nie wiadomo w tej sprawie. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w „Prusie". Możliwe, ze liga będzie rozgrywana właśnie tutaj – mówi Augustyn.

źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved