Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Mariola Zenik: Jestem gotowa na każde rozwiązanie

Mariola Zenik: Jestem gotowa na każde rozwiązanie

fot. archiwum

- Powolutku staram się dojść do poprzedniej dyspozycji. Mam nadzieję, że jeszcze w Grand Prix dostanę szansę zaprezentowania się na swojej pozycji - mówi Mariola Zenik, która w Gdyni pojawiała się na krótko na parkiecie w roli... przyjmującej.

W meczach World Grand Prix w Gdyni na pozycji libero w polskim zespole świetnie spisywała się Paulina Maj. Dotychczasowa nasza libero, Mariola Zenik, wchodziła tylko na krótkie epizody jako przyjmująca. – Miałam długą, dwumiesięczną przerwę w treningach. To nie było jednak moje widzimisię. Potrzebowałam kilku tygodni, żeby się podleczyć. Od dłuższego czasu miałam problemy ze zdrowiem, ale rozgrywki goniły rozgrywki i nie było możliwości, żeby zająć się tym w trakcie sezonu – mówi Zenik.

Na razie ustaliłam z trenerem tylko tyle, że obecna sytuacja jest przejściowa. Jerzy Matlak czeka tylko na moment, gdy będę się czuła na siłach grać na sto procent. Teoretycznie powinna to być moja decyzja, tyle tylko, że nie jestem zbyt wyrywną osobą. Taką mam po prostu mentalność. Zatem poczekam chyba na wskazanie trenera. Liczę na to, że przekonam go do swojej formy postawą na treningach – twierdzi reprezentantka Polski.

Selekcjoner reprezentacji Polski próbuje różnych wariantów gry, w tym także takiego, w którym Joanna Kaczor gra na przyjęciu. To oznacza nieco więcej pracy dla libero. – Mnie nowy system na pewno nie zaskoczył. Kiedy reprezentację prowadził Andrzej Niemczyk już tak próbowałyśmy grać. Jest za wcześnie żeby oceniać jak sprawdza się nowy system, tym bardziej że trener nie zawsze go stosuje – opowiada Mariola Zenik.W meczach z Dominikaną i USA znowu zagrały dwie nominalne przyjmujące Karolina Kosek i Ania Barańska. Asia Kaczor wróciła na atak. Wygląda na to, że taktyka – grać na dwie czy trzy przyjmujące – zależeć będzie od rywala, z którym się zmierzymy, a także od tego co same będziemy zamierzały grać. Ja jestem gotowa na każde rozwiązanie.Cały wywiad Jacka Główczyńskiego w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved