Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Kathleen Weiss: Chciałyśmy wygrać dwa spotkania

Kathleen Weiss: Chciałyśmy wygrać dwa spotkania

fot. archiwum

Reprezentacja Niemiec po pierwszym turnieju Grand Prix rozgrywanym w Gdyni nie ma zbyt wielu powodów do radości. Zaledwie jedno wygrane spotkanie to zapewne nie to, czego można było się spodziewać po drużynie, która w zeszłym roku stanęła na podium.

Ostatni mecz gdyńskiego turnieju był najdłuższym, a zarazem najbardziej emocjonującym spotkaniem pierwszej rundy Grand Prix. Sklasyfikowane na 9. miejscu w rankingu FIVB Niemki musiały w tie-breaku uznać wyższość, teoretycznie słabszych, siatkarek z Dominikany.

– Myślę, że problem polegał na tym, że byłyśmy już trochę zmęczone – przyznała po pięciosetowym, niesamowicie wyczerpującym meczu niemiecka rozgrywająca, Kathleen Weiss. Planowałyśmy wygrać to ostatnie spotkanie, bo wydaje mi się, że byłyśmy w stanie pokonać Dominikanki. Niestety popełniłyśmy kilka błędów w bardzo ważnych momentach, no i przegrałyśmy – tłumaczy przyczyny tej nieoczekiwanej porażki najniższa w swoim zespole siatkarka.

Przegrany mecz z reprezentacją Polski, wygrana ze Stanami Zjednoczonymi, a na koniec porażka z ekipą Dominikany, to bilans, jakiego siatkarki z Niemiec na pewno się nie spodziewały.– Powiem krótko, chciałyśmy w Polsce wygrać dwa spotkania – mówiła z żalem po przegranym meczu Weiss. – Nie jesteśmy usatysfakcjonowane, bo wygrałyśmy tylko jedno. Ale życie się na tym nie kończy. Teraz lecimy do Azji i tam musimy zacząć kolejny mecz od zera. Chcemy walczyć i wygrywać w każdym kolejnym meczu. Chcemy polepszać swoją grę z meczu na mecz i z tygodnia na tydzień, tym bardziej, że są wśród nas jeszcze mniej doświadczone siatkarki.

Okazję na poprawienie bilansu punktowego Niemki będą miały już w nadchodzącym weekendzie. Bowiem wtedy, podobnie jak Polki, w Azji zagrają kolejny turniej z cyklu World Grand Prix.

– W poniedziałek wylatujemy do Hong Kongu. Teraz czeka nas kilka dni odpoczynku, a w przyszłym tygodniu zagramy z Japonią, Tajwanem oraz ponownie z Polską – kończy niemiecka rozgrywająca.

* Z zawodniczką rozmawiał Łukasz Skorupa (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved