Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Starych Jabłonkach: Rekordy, emocje i oczekiwanie na finały

WT w Starych Jabłonkach: Rekordy, emocje i oczekiwanie na finały

fot. archiwum

88 minut, 147 punktów i niesamowita dramaturgia - tak w skrócie wyglądał pierwszy półfinał turnieju Mazury Orlen Grand Slam. Próbę nerwów lepiej wytrzymali Todd Rogers i Phil Dalhausser, którzy o złoto zagrają z Brinkiem i Reckermannem.

Pojedynek Amerykanów z Brazylijczykami – Marcio Araujo i Ricardo Santosem zaczął się od historycznego, pierwszego seta. Historycznego, bo w rywalizacji mężczyzn, World Tour tak długiej partii jeszcze nie znał. Ostateczny wynik 41:39 dla Canarinhos jest wyższy o dwa punkty od seta, jaki w 2005 roku w Espinho rozegrały pary Tato/Rui Oliveira z Portugalii i Bosma/Ortiz z Hiszpanii. Wtedy wygrali ci drudzy 40:38. Jednak zwycięstwo Brazylijczyków na pożytku nie oznaczało końcowego sukcesu. Mocniejsze nerwy mieli bowiem ich rywale i wygrali najpierw 21-19, a w tie-breaku 15-12 i cały mecz 2:1.

Drugi półfinał był wewnętrzną sprawą Niemców. Naprzeciw siebie stanęli bowiem Julius Brink z Jonasem Reckermannem i David Klemperer z Erikiem Korengiem. Tu podobnej dramaturgii już nie było i wygrali faworyci – Brink i Reckermann, którzy staną przed szansą poprawienia wyniku sprzed roku, kiedy to zajęli w Starych Jabłonkach drugie miejsce.

Rogers/Dalhausser (USA) – Marcio Araujo/Ricardo (BRA) 2:1
(39-41, 21-19, 15-12)Klemperer/Koreng (GER)- Brink/Reckermann (GER) 0:2
(20-22, 19-21)

źródło: worldtour.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved