Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. A: Pewne zwycięstwo Japonii

WGP, gr. A: Pewne zwycięstwo Japonii

Reprezentacja Japonii w trzech partiach pokonała reprezentantki Tajwanu. Rywalki nie postawiły Japonkom specjalnie trudnych warunków, o czym najlepiej świadczą rezultaty poszczególnych partii, wygranych przez Japonię do 16.

"Godzina z prysznicem" potrzebna była reprezentacji Japonii, by zapisać na swym koncie drugi w tegorocznym rozgrywkach World Grand Prix komplet punktów. Początek spotkania był wyrównany, jednak siatkarki Kraju Kwitnącej Wiśni nie zasypywały gruszek w popiele i dzięki serii skutecznych ataków oraz szczelnemu blokowi, szybko wypracowały przewagę, która przed pierwszą przerwą techniczną zdążyła urosnąć do czterech oczek (16:12). Grę Japonek znakomicie prowadziła rozgrywająca Takeshita. Podopieczne Masayoshi Manabe zdecydowanie dominowały w każdym elemencie gry, szczególnie w bloku i zagrywce. Siatkarki Tajwanu mogły tylko przyglądać się rosnącemu prowadzeniu rywalek. ostatecznie Japonia zwyciężyła 25:16. W kolejnych dwóch setach powtórka z rozrywki – na parkiecie grała tylko jedna – japońska – drużyna, ekipa Tajwanu była zaledwie tłem. Co prawda w drugiej partii zawodniczki Tajwanu przez chwilę znajdowały się na prowadzeniu, jednak mocna zagrywka rywalek i liczne błędy tajwańskich siatkarek zniweczyły szansę na prowadzenie równej walki. W ataku brylowała Saori Kimura. Ponownie Japonia wysoko wygrała 25:16. W trzecim secie Japonki od początku zadały mocny cios – silna zagrywka i kłopoty w przyjęciu po drugiej stronie siatki dała im prowadzenie 8:1. Przez resztę seta Tajwanki nie miały nic do powiedzenie wobec koncertowej gry japońskich zawodniczek. Po raz trzeci set zakończył się wynikiem 25:16 dla Japonii.

Powiedzieli po meczu:
Masayoshi Manabe, trener reprezentacji Japonii: We wczorajszym meczu przegraliśmy z Brazylią i w kolejnym pojedynku chcieliśmy zaprezentować się znacznie lepiej. Udało się. w następny weekend gramy w Japonii. Tam musimy wnieść się na szczyt swoich możliwości, by zachować szansę na awans do turnieju finałowego.

Erika Araki, kapitan reprezentacji Japonii: Zagrałyśmy naprawdę dobry mecz. W licznych grach z azjatyckimi drużynami zdobyłyśmy trochę doświadczenia i przydało się ono w dzisiejszym spotkaniu. Jestem zadowolona z naszej postawy.

Norimasa Sakakuchi, trener reprezentacji Tajwanu: Dzisiejsza porażka z Japonkami była dobrą lekcją dla naszego zespołu. Musimy znacznie poprawić swoją grę przed starciami z następnymi silnymi przeciwnikami.

Yen Min, trener reprezentacji Tajwanu: Gra przeciwko Japonii była dla nas cennym doświadczeniem. W następnym meczu musimy zagrać dużo lepiej.

Japonia- Tajwan 3:0
(25:16, 25:16, 25:16)