Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. A: „Azzurre” pokonują Brazylijki

WGP, gr. A: „Azzurre” pokonują Brazylijki

W grupie A World Grand Prix naprzeciw siebie stanęły faworytki rozgrywek. Z konfrontacji po czterech setach zwycięsko wyszła reprezentacja Włoch. Brazylijki wykorzystały słabość zespołu włoskiego w trzecim secie, jednak niczego więcej osiągnąć nie zdołały.

Dwie pierwsze akcje spotkania wygrały Brazylijki. Włoszki jednak odrobiły straty, a dzięki nieskuteczności w ataku rywalek na pierwszej przerwie technicznej wyszły na prowadzenie 8:6. Po powrocie na boisko na tablicy jednak natychmiast był remis po 8, kiedy to zadziałał blok reprezentacji Brazylii. Wynik oscylował wokół remisu aż do drugiej przerwy technicznej, kiedy to Włoszki odskoczyły na dwa oczka (16:14). Podopieczne Massimo Barbolliniego utrzymały tę minimalną przewagę do końca seta i wygrały 25:22.Na początku partii numer dwa ,,Azzure" wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Nie pomógł nawet czas wzięty przez Ze Roberto i na pierwszej przerwie technicznej było już 8:3. Dalsza część seta również przebiegała pod dyktando przyjezdnych, które spokojnie utrzymywały przewagę i wygrały 25:21.
Wynik 2:0 w setach być może lekko zdekoncentrował mistrzynie Europy. Na początku trzeciego seta przegrywały one już czterema punktami (8:4 na pierwszej przerwie technicznej). Gra Włoszek się rozsypała, a Canarinhas systematycznie powiększały przewagę. Ostatecznie pozwoliły zdobyć siatkarkom z Europy zaledwie 18 punktów.
Jak się potem okazało był to tylko chwilowy spadek formy Włoszek, który minął bardzo szybko. Już na początku seta czwartego objęły one prowadzenie, i nie oddały go już do końca. Sukcesywnie powiększały przewagę i ostatecznie wygrały do 19 i cały mecz 3:1.

Po meczu powiedzieli:

José Roberto Guimarães (trener reprezentacji Brazylii): Włoszki zasłużyły na wygraną, były lepsze w przeciągu całego meczu. Nie broniliśmy dobrze, nasz blok także nie był efektywny, a rywalki grały mądrą siatkówkę. Ten mecz pokazał, co musimy jeszcze poprawić przed mistrzostwami Świata.

Massimo Barbollini (trener reprezentacji Włoch): Jestem naprawdę zadowolony z moich zawodniczek. Zagraliśmy znakomity mecz ze świetnym zespołem. Znaleźliśmy sposób na zareagowanie w czwartym secie i to było ważne.

Fabiana Claudino (kapitan reprezentacji Brazylii): Włoszki grały naprawdę dobrze. Dziś nasz serwis i blok nie funkcjonował, popełnilłyśmy tez mnóstwo błędów. Włoskie skrzydłowe zagrały naprawdę dobry mecz.

Francesca Piccinini (kapitan reprezentacji Włoch): Nasz zespół zagrał znakomite spotkanie. Brazylia jest wspaniałym zespołem i jestem naprawdę zadowolona ze sposobu w jaki grałyśmy. Byłyśmy skoncentrowane od początku meczu.

Brazylia – Włochy 1:3
(22:25, 21:25, 25:18, 19:25)

Brazylia: Claudino (12), Lins, Thaisa (15), Steinbrecher (8), Carvalho (11), Castro (4), de Oliveira (libero) oraz Pereira, de Souza (2) i Pequeno (2)
Włochy: Del Core (12), Barazza (11), Ortolani (13), Piccinini (15), Arrighetti (10), Rondon (6), Merlo (libero) i Bosetti (4)