Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Wyrównana gra kluczem do zwycięstwa Polek

Wyrównana gra kluczem do zwycięstwa Polek

W pierwszym rozegranym spotkaniu WGP lepsze okazały się Polki, mimo znakomitej dyspozycji liderki zespołu niemieckiego - Margarety Kozuch. Skuteczność i ilość zdobytych 'oczek' przez biało-czerwone potwierdzają równą dyspozycję naszych siatkarek.

Najlepiej punktującą w naszej reprezentacji była MVP spotkania Anna Barańska z dorobkiem 15 punktów, przyjmująca reprezentacji Polski w elemencie zdobyczy punktowych wspierana była przez Agnieszkę Bednarek-Kaszę i Joannę Kaczor – obie zawodniczki zdobyły po 10 ‚oczek’.

W klasyfikacji zawodniczek Niemieckich zdobywczyni 27 punktów Margareta Kozuch nie znalazła większej pomocy swoich koleżanek z zespołu. Plasujące się na drugiej i trzeciej pozycji Maren Brinker i Nadja Schaus zdobyły odpowiednio 8 i 6 punktów.

Również w przypadku skuteczności w ataku w ekipie Jerzego Matlaka najlepsze noty na swoim koncie zapisała Anna Barańska, skutecznie kończąc 11 akcji w tym elemencie, tylko jedno ‚oczko’ mniej zdobył nominalna atakująca, jednak występująca w ostatnich spotkaniach na przyjęciu – Joanna Kaczor. Trzecią sklasyfikowana Polką była zdobywczyni 7 punktów Katarzyna Skowrońska- Dolata. Po drugiej stronie siatki imponująco wyglądał rezultat Margarety Kozuch, która dzięki zagraniom w ataku zdobyła dla swojego zespołu 25 punktów, ponownie nie najlepiej na tle swojej liderki wypadły pozostałe zawodniczki z ekipy Niemiec, różnica między pierwszą a drugą atakującą zespołu Giovanni Guidettiego to aż 20 punktów. Maren Brinker i Heike Beier tym elementem zdobyły po 5 ‚oczek’ i najprawdopodobniej właśnie wsparcia dla Kozuch w tym elemencie zabrakło dla poprawy końcowego rezultatu zespołu.W przypadku rywalizacji na siatce obu ekip trudno byłoby wskazać zdecydowaną przewagę którejś z reprezentacji. Obok Agnieszki Bednarek- Kaszy, która czterokrotnie zatrzymała rywalki na siatce, po dwa punkty zdobyły Berenika Okuniewska i Katarzyna Gajgał. Podobny wynik uzyskały Niemki, Nadja Schaus, Margareta Kozuch i Corina Ssuschke na przestrzeni całego spotkania zdobyły po dwa punkty w tym elemencie.

Po raz kolejny podopieczne Jerzego Matlaka potwierdziły swoją dobrą dyspozycję w polu serwisowym. Poza wskazanymi w statystykach asami serwisowymi biało-czerwone wielokrotnie utrudniały rywalkom przyjęcie uniemożliwiając wyprowadzenie skutecznej akcji wykończonej punktowym atakiem. Najlepiej zagrywającą naszej reprezentacji była Anna Barańska, która bezpośrednio z zagrywki zdobyła 4 punkty, obok MVP spotkania asem serwisowym może pochwalić się wracająca do reprezentacji Katarzyna Skowrońska- Dolata (1 punkt). Polki trzykrotnie nie zdołały przyjąć serwisu przeciwniczek: dwa razy przyjęcie naszej reprezentacji uniemożliwiła Maren Brinker , a raz Hippe Saskia.

        POLSKA        NIEMCY
Punkty:
1. Anna Barańska 15pkt 1. Margareta Kozuch 27
2. Agnieszka Bednarek- Kasza 10 2. Maren Brinker 8
3. Joanna Kaczor 10 3. Nadja Schaus 6
Atak:
1. Anna Barańska 11 pkt 1. Margareta Kozuch 25
2. Joanna Kaczor 10 2. Maren Brinker 5
3. Katarzyna Skowrońska-Dolata 7 3. Heike Beier 5

Blok:
1. Agnieszka Bednarek- Kasza 4 pkt 1. Nadja Schaus 2
2. Berenika Okuniewska 2 2. Margareta Kozuch 2
3. Katarzyna Gajgał 2 3. Corina Ssuschke 2

Zagrywka:
1. Anna Barańska 4 pkt 1. Maren Brinker 2
2. Katarzyna Skowrońska-Dolata 1 2. Hippe Saskia 1

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved