Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Siła w drużynie

Siła w drużynie

W drugim meczu gdyńskiego turnieju Grand Prix, reprezentantki Polski nie dały najmniejszych szans swoim przeciwniczkom. Znakomite spotkanie rozegrały polskie środkowe, zapisując na swoim koncie po kilkanaście punktów.

Siatkarki z Dominikany jedynie w pierwszej partii prowadziły wyrównaną walkę. Tylko w tej odsłonie podopieczne Marcosa Kwieka dotrzymywały kroku polskim siatkarkom w ataku (po 12 punktów zdobytych przez obie drużyny). W kolejnych odsłonach to nasze rodaczki dominowały w tym elemencie, za każdym razem zdobywając w ten sposób więcej punktów. Różnicę tą widać także w statystykach pokazujących skuteczność w ataku. Polki zapisały na swoim koncie niemal 46% w ataku, natomiast Dominikanki 29,47%. Najwięcej punktów w ataku zapisała na swoim koncie Katarzyna Gajgał – 10. Dla reprezentacji Dominikany po 7 punktów zdobyły Altagracia Mambru i Prisilla Rivera Brens.

Polskie środkowe bardzo dobrze spisywały się nie tylko w ataku, ale także i w bloku. Najskuteczniejsza w tym elemencie była MVP meczu, Agnieszka Bednarek-Kasza, która czterokrotnie zablokowała ataki przeciwniczek. Katarzynie Gajgał sztuka ta udała się trzy razy. Łącznie nasze reprezentantki popisały się 10 skutecznymi blokami. Dominikanki zablokowały zaledwie 3 ataki naszych reprezentantek, w tym 2 razy udany blok wykonywany był przez Prisillę Rivere Brens.

Wyraźną przewagę Polek widać było także w zagrywce – 8 asów przy zaledwie 3 asach Dominikanek. Aż 4 asami popisała się Agnieszka Bednarek-Kasza, o jedno oczko mniej dorzuciła Anna Barańska. W drużynie przeciwniczek trzy zawodniczki, Jeoselyna Rodriguez Santos, Altagracia Mambru oraz Candida Arias Perez, popisały się po jednej punktowej zagrywce.Znakomite spotkanie rozegrała Paulina Maj. Polska libero odbierała zagrywkę rywalek aż 20 razy, z czego 9 razy było to przyjecie idealne. Co więcej, Maj nie popełniła ani jednego błędu. W drużynie z Dominikany najlepiej w tym elemencie spisała się Dahiana Burgos Herrera, która przyjmowała zagrywkę 14 razy, 1 raz popełniając błąd, a 4 razy przyjmując idealnie.

Siłą polskiej drużyny okazała się gra zespołowa. Cieszyć może także fakt, że przy słabszej dyspozycji atakujących, atak rozłożył się na pozostałe zawodniczki. Aż trzy zawodniczki zdobyły ponad 10 punktów – Katarzyna Gajgał 14, Anna Barańska i Agnieszka Bednarek-Kasza po 12. Ten sposób prowadzenia gry przez Katarzynę Skorupę nie pozwalał Dominikankom na przeciwstawienie się naszej reprezentacji. Na uwagę zasługuje bardzo skuteczna gra w zagrywce i w bloku. Wszystkie te elementy sprawiły, że Polki nie pozwoliły na przeciwniczkom na narzucenie swojego sposobu gry. Martwić może jedynie bardzo duża liczba błędów w drużynie polskiej. Nasze reprezentantki w dość krótkim, trzysetowym meczu, popełniły aż 19 błędów, czyli oddając przeciwniczkom niemal jednego seta.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved