Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Karolina Kosek: Młodością i świeżością możemy coś zwojować

Karolina Kosek: Młodością i świeżością możemy coś zwojować

fot. archiwum

Polskie siatkarki na swoim koncie zaliczyły pierwsze zwycięstwo w tegorocznym turnieju World Grand Prix. Jednym z mocnych ogniw naszej reprezentacji w spotkaniu z Niemkami była niewątpliwie, mocno wykorzystywana przez rozgrywające, Karolina Kosek.

– Był to dla nas bardzo ciężki mecz – powiedziała po meczu Karolina Kosek. – Ciężki, bo debiutujący i jeszcze przy tak dużej publiczności, a kibice nie zawiedli jak zawsze. A grało nam się ciężko i to było widać momentami. Cały czas Niemki były w natarciu, cały czas trzeba było być skoncentrowanym. Na szczęście dobrze, że jest taki wynik, bo mogło być zupełnie na odwrót – opowiadała polska przyjmująca.

Nasze reprezentacyjne rozgrywające w meczu z Niemkami dosyć mocno wykorzystywały dobrą dyspozycję Karoliny Kosek. Sama siatkarka nie przypisuje sobie jednak zasług za wygrane spotkanie.

– Myślę, że w miarę równo się te piłki rozkładały. Udało się parę punktów zdobyć, ale każda przyczyniła się do tego zwycięstwa – mówiła skromnie Kosek. – Myślę, że powoli będziemy się zgrywać i jako drużyna jeszcze lepiej funkcjonować.Po drugiej stronie siatki niewątpliwie najlepszą zawodniczką tego meczu można nazwać Niemkę z polskimi korzeniami – Małgorzatę Kozuch.

– Ona miała chyba dzisiaj „dzień konia". Robiła z piłką, co chciała, ale na szczęście ona nie wystarczyła, żeby wygrać dzisiejsze spotkanie – opowiadała z uśmiechem na twarzy polska przyjmująca. – Na pewno cieszymy się z tej pierwszej wygranej, ale zdajemy sobie sprawę, że stale musimy poprawiać swoją grę. Wszyscy przeciwnicy są trudni i musimy pracować po kolei nad wszystkimi szczegółami.

Polska drużyna narodowa została przed sezonem reprezentacyjnym znacznie odmłodzona, czy to pozwoli naszym siatkarkom na odniesienie sukcesu w tegorocznej edycji Grand Prix?

– Mamy młodą drużynę, ale wydaje mi się to na plus – tłumaczy Kosek. – Mimo że dziewczyny są młode, jest też sporo doświadczonych zawodniczek, także jest się od kogo uczyć, a takim składem, młodością, świeżością możemy coś zwojować.

Po sukcesach "Złotek" przed "nowym" polskim zespołem dosyć trudne zadanie, aby zaspokoić apetyty kibiców i fanów siatkówki w naszym kraju.

– Kibice zawsze oczekują zwycięstw. My też byśmy chciały zawsze wygrywać. Nie myślimy o presji, bo naprawdę mamy nad czym pracować. Staramy się wygrywać każdy mecz – kończy Karolina Kosek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved