Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME U-18 mężczyzn: Obie polskie pary nadal w grze

ME U-18 mężczyzn: Obie polskie pary nadal w grze

W młodzieżowych ME w siatkówce plażowej rozgrywanych w Porto dobrze spisują się polskie męskie pary. Polacy wygrali dzisiejsze spotkania i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek. W I rundzie obie nasze pary pokonały rywali.

Rozstawieni z „1" Paweł Pełka i Maciej Kosiak pokonali w ostatnim grupowym meczu francuską parę Clevenot/Baudin i z dwoma zwycięstwami na koncie awansowali dalej. Dwie pierwsze partie były zacięte, ale w tie-breaku wyższość Polaków była bezdyskusyjna.

Wyniki grupy A:
Pełka/Kosiak POL [1] – Clevenot/Baudin FRA [12] 2-1

(21-18, 20-22, 15-8)
Sannarnes/Takvam NOR [13] – Kraftschik/Malescha GER [24] 2-0

(21-19, 21-17)

Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek odnieśli trzecie zwycięstwo i awansowali z pierwszego miejsca w grupie E. Polacy nie dali żadnych szans holenderskiej parze Snoek/van Wijk i, podobnie jak w dwóch wcześniejszych pojedynkach, łatwo wygrali obie partie.

Wyniki grupy E:
Snoek/van Wijk NED [17] – Kaczmarek/Kaczmarek POL [20] 0:2
(14:21, 12:21)
Placek/Holub CZE [5] – Pappoulis/Vrachnas GRE [8] 0:2
(18:21, 16:21)

W piątek jeszcze obie nasze pary rozpoczęły w turnieju rozgrywanym systemem brazylijskim. Łukasz Kaczmarek i Sebastian Kaczmarek pewnie pokonali w I rundzie Niemców Hinrichsen/Geukes w setach do 13 i 11. Nasi zawodnicy w II rundzie zagrali z Łotyszami  Daniels/Reinis. Polacy zagrali bardzo dobre spotkanie i pokonali rywali 2:0. Dzięki temu zagrają dzisiaj w III rundzie a stawką będzie awans do półfinałów

Paweł Pełka i Maciej Kosiak w I rundzie zmierzyli się z Włochami Tiozzo/Vanin. Nasi zawodnicy pokonali rywali w pierwszym secie do 14, jednak druga partia już nie była taka łatwa. Polacy jednak ponownie wygrali do 19 i również znaleźli się w II rundzie. Tu zostali zatrzymani przez Austriacki duet Winter/Koraimann. Nasza drużyna nadal pozostaje w grze, ale nie może sobie już pozwolić na porażkę.