Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Jerzy Matlak: Chcemy znaleźć się w najlepszej szóstce

Jerzy Matlak: Chcemy znaleźć się w najlepszej szóstce

fot. archiwum

- Wystawiamy do rozgrywek najsilniejszy skład i chcemy znaleźć się wśród sześciu najlepszych zespołów - mówi trener reprezentacji Polski Jerzy Matlak. Ale od razu zastrzega, że najważniejsze są listopadowe mistrzostwa świata w Japonii.

Grand Prix będzie świetnym poligonem treningowym przed najważniejszą imprezą sezonu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy okazji poprawić najlepszy wynik w sześcioletniej historii startów Polek w cyklu Grand Prix, czyli szóstą pozycję z 2007 roku. Wtedy pod wodzą Marco Bonitty biało-czerwone jedyny raz awansował do turnieju finałowego, ale zajęły w nim ostatnie miejsce.

Polkom sprzyjał los, bo w trzech grupach eliminacyjnych w Gdyni, Okayamie i Tajpei nasz zespół nie zmierzy się ani z bardzo mocnymi Chinkami, ani mistrzyniami (Włoszki) i wicemistrzyniami Europy (Holenderki). Łatwych punktów zespół Matlaka będzie mógł za to poszukać w dwóch spotkaniach ze słabiutkim Tajwanem i przeciętnymi Dominikaną oraz Portoryko.

System rywalizacji w Grand Prix od dawna wzbudza zresztą kontrowersje, bo preferuje jedne zespól kosztem drugich. 12 zespołów rywalizuje w dziewięciu turniejach na całym świecie, głownie w Azji, zbierają punkty do wspólnej tabeli. Pięć najlepszych drużyn oraz Chiny, gospodarz tegorocznego Final Six, zmierzy się w finałowej rozgrywce w Ningbo. – Ten system rzeczywiście nie jest dopracowany, ale my w tym roku nie mamy akurat na co narzekać Najważniejszy będzie dla nas pierwszy turniej w Gdyni. Jeśli wygramy w nim przynajmniej dwa mecze, droga do Final Six bęzie otwarta – mówi Matlak, który na razie jest na etapie kadrowych eksperymentów.Cały artykuł przeczytasz w piątkowym "Przeglądzie Sportowym"

 

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved