Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Zwycięstwo kadetów w meczu z Bułgarią

Zwycięstwo kadetów w meczu z Bułgarią

W towarzyskim meczu kadetów rozgrywanym w Gorlicach reprezentacja biało-czerwonych pokonała  3:0 ekipę Bułgarii. W dniu jutrzejszym młodzi siatkarze  tych zespołów po raz drugi zmierzą się pod siatką, tym razem w spotkaniu w Jedliczu.

Początek spotkania był trochę nerwowy w wykonaniu Polaków jednak z akcji na akcję grali coraz lepiej. Pierwszy set zakończył się zaciętą walką na przewagi i zwycięstwem biało-czerwonych 27:25.

W pierwszym secie jeszcze nie wiedzieliśmy się, czego można się po naszych rywalach spodziewać – graliśmy z nimi po raz pierwszy – mówi trener Maciej Zendeł.Potem chłopcy zaczęli już grać zdecydowanie pewniej zwłaszcza z zagrywce, która była naszym atutem. Bułgarzy wyglądają na dość solidny zespół, bardzo dobrze grali dziś blokiem. W przekroju całego spotkania to oni zapisali na swoim koncie więcej punktów z tego elementu (10 Bułgaria, 7 – Polska)

Polska – Bułgaria 3:0
(27:25, 25:22, 25:22)

Polska: Kaczyński, Orczyk, Łukasik, Grzechnik, Nowakowski, Wolański, Woś (libero) oraz Łapszyński, Kamiński i Superlak

źródło: inf. własna, pzps.pl, reprezentacja.net