Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stare Jabłonki: Wszystkie trzy żeńskie pary już odpadły

WT Stare Jabłonki: Wszystkie trzy żeńskie pary już odpadły

W jutrzejszych grach turnieju głównego zabraknie niestety żeńskich zespołów. Kinga Kołosińska i Beata Gałek, Katarzyna Urban i Joanna Wiatr oraz Monika Brzostek i Karolina Sowała pożegnały się już z turniejem w Starych Jabłonkach. Polki przegrały swoje trzecie spotkania i odpadły z dalszej rywalizacji.

Kinga Kołosińska i Beta Gałek w meczu o 3. miejsce w swojej grupie przegrały z czeska parą Klapalova/Hajeckova. Polki w pierwszym secie próbowały nawiązać jeszcze wyrównaną grę z rywalkami, przegrały jednak 17:21. W drugim secie zdołały zdobyć zaledwie 14 punktów i po trzech porażkach odpadły z dalszych gier.

Również mecz ostatniej szansy rozegrały Monika Brzostek i Karolina Sowała. Polki w pierwszym secie rozgromiły austriacką parę Hansel/Montagnolli 21:12 i wydawało się, że nasze zawodniczki bez problemu uzyskają awans do kolejnej rundy. Niestety, drugiego seta Polki przegrały do 16. W tie-breaku ponownie lepsze okazały się Austriaczki, które wygrywając całe spotkanie 2:1 wyeliminowały Brzostek i Sowałę z turnieju.

Ostatnią szanse na awans miała także para Katarzyna Urban/Joanna Wiatr, która w ostatnim meczu grupowym musiała pokonać Holenderki Keizer/Van Iersel. Niestety, również one nie dały rady swoim rywalkom i po dwóch przegranych setach do 18 i 14 odpadły w turnieju. W jutrzejszych grach turnieju żeńskiego zabraknie więc już naszych par.