Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-18: Dwie polskie pary walczą o wyjście z grup

ME U-18: Dwie polskie pary walczą o wyjście z grup

Dzisiaj w Porto rozpoczęły się Mistrzostwa Europy do lat 18. W turnieju męskim Polskę reprezentują dwie pary. Paweł Pełka i Maciej Kosiak rozpoczęli od porażki, ale wygrali drugie spotkanie. Oba swoje mecze wygrali Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie.

Paweł Pełka/Maciej Kosiak są rozstawieni z numerem jeden w turnieju. Niestety już na początku doznali porażki z Niemcami, którym przydzielono numer 24, najniższy w grupie A. Polacy byli blisko doprowadzenia do trzeciego seta, jednak ostatecznie na przewagi 22:20, wygrał duet Simon Kraftschik/Daniel Malesach. Kolejne spotkanie biało-czerwoni rozegrali z Norwegami Runar Torsvik Sannarnes/Andreas Takvam, którzy po tie-breaku pokonali francuską parę Trevor Clevenot/Raphael Baudin. Polacy tym razem bez problemu pokonali swoich rywali 2:0. Tym samym w grupie A wytworzyła się ciekawa sytuacja, w której każdy z czterech zespołów ma po jednym zwycięstwie. Jutrzejsze mecze zdecydują o awansie do następnej rundy. Polacy grają z Francuzami, ale nawet ewentualna porażka nie przesadzi o braku awansu.

Druga polska para Łukasz Kaczmarek/Sebastian Kaczmarek rozstawiona jest z numerem 20. W pierwszym meczu zmierzyli się z Czechami Placek/Holub. Polacy okazali się dla rywali bezlitośni, wygrywając w dwóch szybkich setach do 8 i 14. Łukasz i Sebastian w drugim swoim spotkaniu wysoko pokonali grecką parę Pappoulis/Vrachnas i są już pewni awansu do kolejnych rund.