Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Piotr Gruszka: Miałem dosyć podwójnego życia

Piotr Gruszka: Miałem dosyć podwójnego życia

fot. archiwum

Piotr Gruszka przez ostatnie lata grał raz na ataku, raz na przyjęciu. Reprezentant Polski wolał występować na jednej pozycji w kadrze oraz w klubie, dlatego też zdecydował się na wyjazd do tureckiego klubu, w którym ma być atakującym.

Piotr Gruszka w poprzednim sezonie ligowym bronił barw Delecty Bydgoszcz. W klubie znad Brdy grał jako przyjmujący, jednak nie był to zbyt udany sezon zarówno dla samego zawodnika jak i dla jego zespołu. – Nie żałuję czasu spędzonego w Bydgoszczy, choć miałem swoje oczekiwania i one się nie spełniły. Szóste miejsce to nie był sukces.- mówi Przeglądowi Sportowemu popularny „Grucha".

Zawodnik stwierdził, że w Polsce zawsze jest fajnie, ale turecka oferta była dla niego bardzo konkretna. Poza tym reprezentant Polski przyznał, że chciał w końcu grać na jednej pozycji zarówno w kadrze jak i klubie. – Gra na pozycji atakującego to był jeden z moich warunków przejścia do Ankary. Miałem dosyć ciągłych zmian pozycji, takiego podwójnego życia – opowiada siatkarz.

Gruszka obecnie przebywa na zgrupowaniu, na którym biało-czerwoni przygotowują się do mistrzostw świata. Zawodnik podkreśla, iż wszyscy ciężko trenują, ale atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. – Atmosfera na zgrupowaniu kadry jest naprawdę dobra. To nie tylko takie gadanie, bo my naprawdę chcemy sobie pomagać. Jeśli któryś z nas ma mały kryzys, to reszta go dopinguje i mobilizuje. Jakoś razem dajemy radę – kończy atakujący reprezentacji Polski.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved