Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Bartosz Księżarek: Teraz nie ma co już narzekać

Bartosz Księżarek: Teraz nie ma co już narzekać

fot. archiwum

- Brązowych medalistów Niemców Lorenza Schuemanna i Dominika Storka pokonaliśmy w grupie łatwo 21:6 i 21:13. Była więc spora szansa na podium. Stało się tak jak się stało i nie ma co już teraz narzekać - twierdzi Bartosz Księżarek.

W niedzielę w Porto polska para Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębski Węgiel) zdobyła złoty medal mistrzostw świata do 19 lat w siatkówce plażowej. W drodze na najwyższy stopień podium wyeliminowali oni inny duet w biało-czerwonych barwach Dawida Popka i Bartosza Księżarka 2:0 (21:19, 21:17). Zdaniem wielu fachowców, gdyby drabinka turniejowa ułożyła się inaczej, Polska w Porto zdobyłaby dwa medale. A tak Popek i Księżarek musieli pożegnać się z mistrzostwami w ćwierćfinale.

Bardzo mile wspominam grę w turnieju w Porto. Wygraliśmy wiele meczów. Brązowych medalistów Niemców Lorenza Schuemanna i Dominika Storka pokonaliśmy w grupie łatwo 21:6 i 21:13. Była więc spora szansa na podium. Stało się tak jak się stało i nie ma co już teraz narzekać – powiedział Bartosz Księżarek.

W Porto obie polskie pary spotkały się po raz trzeci. W dwóch poprzednich meczach przyszli mistrzowie świata do 19 lat wygrali po tie breakach. Raz było 15:13, drugi raz 16:14. Możemy więc śmiało powiedzieć, że w tej kategorii wiekowe mamy dwa równorzędne duety.Obaj zawodnicy reprezentują UKS Jastarnia. Dawid Popek pochodzi z Juraty, a Bartosz Księżarek z Kędzierzyna-Koźla. W przypadku tego drugiego zawodnika natychmiast nasuwa się pytanie dlaczego nie próbuje swoich sił w siatkówce halowej. – Grałem cztery lata i byłem mistrzem Polski kadetów. Zostaliśmy jednak z Dawidem powołani do kadry plażowej i zdobyliśmy wicemistrzostwo Europy do 18 lat – mówi Bartosz Księżarek.

Bartosz Księżarek jest zadowolony ze zmiany siatkarskiej specjalizacji. – Jest bardzo fajnie grać dla Polski, być w reprezentacji kraju. Co dalej? Zobaczymy. Jest szansa, że otrzymamy "dziką kartę" na finałowy turniej mistrzostw Polski w Niechorzu. Nie mogliśmy grać w niektórych turniejach eliminacyjnych – powiedział Bartosz Księżarek.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved