Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stare Jabłonki: Dwie polskie pary odpadły w kwalifikacjach

WT Stare Jabłonki: Dwie polskie pary odpadły w kwalifikacjach

Od porażek rozpoczął się udział polskich ekip w Grand Slam w Starych Jabłonkach. Z turniejem pożegnały się Daria Paszek i Renata Bekier, które musiały uznać wyższość pary australijskiej oraz Agnieszka Wołoszyn i Martyna Wardak, które uległy Brazylijkom.

Daria Paszek i Renata Bekier miały nadzieję na walkę o awans do turnieju głównego Grand Slam w Starych Jabłonkach, jednak losowanie nie nastrajało optymistycznie. Polki zmierzyły się z australijską parą Louise Bawden/Becchara Palmer. Australijki szczególnie lubią Warmię i Mazury, bowiem w zeszłym roku również zaczynając od kwalifikacji, zaszły w turnieju głównym bardzo wysoko.

W pierwszym secie rywalki dość szybko pokazały Polkom, że przewyższają je doświadczeniem i zdobytą na początku meczu przewagę utrzymywały, a nawet powiększały do końca seta. Wynik 21:13 w pełni obrazuje przewagę siatkarek z Australii. W drugim secie nadzieje na zwycięstwo pojawiły się w sercach dopingującej nasze zawodniczki publiczności. Polki w pewnym momencie prowadziły już 10:7, jednak wówczas coś w ich grze się załamało. Po chwili to Australijki wygrywały już 16:11 i do końca seta pokazując nieco wyższe umiejętności techniczne jej nie oddały. Bawden i Palmer wygrały tego seta do 16 eliminując pierwsza nasza parę z turnieju.

O godzinie 12 Martyna Wardak i Agnieszka Wołoszyn spotkały się w pierwszej rundzie kwalifikacji z Brazylijkami Angelą Vieira i Vanildą dos Santos Leão. Rywalki naszych zawodniczek wczoraj już zmuszone były wystąpić w prekwalifikacjach brazylijskich, a dziś musiały zmierzyć się nie tylko z Polkami, ale także z publicznością. Niesione dopingiem Wardak i Wołoszyn w pierwszym secie pozwoliły niestety uciec rywalkom na kilka punktów. W połowie seta, po przerwie technicznej, Polki zerwały się do odrabiania strat. Niestety, mimo dobrej skuteczności w ataku, końcówka seta była popisem umiejętności Brazylijek, które wygrały do 16.

W drugim secie nad Starymi Jabłonkami pojawiła się granatowa chmura i spadł deszcz, który wyraźnie sprzyjał naszym zawodniczkom. Polki, przyzwyczajone do nadbałtyckiej plażowej pogody prowadziły kilkoma punktami i na przerwę techniczną schodziły wygrywając 12:9. Agnieszka Wołoszyn popisywała się doskonałymi akcjami w obronie, obie nasze zawodniczki miały świetny przegląd sytuacji posyłając piłkę w te części boiska rywalek, gdzie ich nie było. Brazylijki jednak zorientowały się, że zagrywanie na Martynę Wardak nie przynosi im żadnych korzyści i zmieniły taktykę. Mimo skutecznych bloków Polki straciły przewagę i na tablicy wyników pojawił się remis 18:18. Siatkarki z Ameryki Południowej zdobyły dwa kolejne sety, jednak sprytne zbicie Wardak dało jeszcze nadzieję na przedłużenie meczu. Kolejna piłkę Agnieszka Wołoszyn miała w górze, uderzyło lekko i… wszyscy wstrzymali oddech. Piłka powoli tocząc się po górnej taśmie siatki spadła jednak na boisko Polek dając rywalkom 21 punkt. Tym samym druga polska para odpadła w kwalifikacjach.

W jutrzejszym turnieju głównym zobaczymy więc trzy polskie pary. W Grand Slam zagrają aktualne mistrzynie Polski, Katarzyna Urban i Joanna Wiatr oraz Monika Brzostek i Karolina Sowała. Dziką kartę od FIVB otrzymały również Kinga Kołosińska i Beata Gałek.