Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trefl Gdańsk odkrył karty

Trefl Gdańsk odkrył karty

fot. archiwum

Znany jest już skład Trefla Gdańsk jaki przystąpi do rozgrywek I ligi mężczyzn. Niewykluczone, że do drużyny w najbliższych dniach dołączy jeszcze jeden, doświadczony zawodnik. Zmiany dotknęły sztab szkoleniowy. Na jego czele stanie Dariusz Luks.

Metamorfoza zespołu nie będzie tak widoczna jak rok temu, aczkolwiek zmiany w drużynie nastąpiły na kluczowych pozycjach. Z Trefla odszedł podstawowy przyjmujący Michał Żuk oraz pierwszy rozgrywający Maciej Gorzkiewicz. W nadchodzącym sezonie w pierwszoligowym zespole z Gdańska nie zobaczymy także Bartosza Węgrzyna, Dawida Suskiego oraz dwóch obcokrajowców: Milosa Zumbery oraz Yaniela Garay Gomeza.

Klub znad Bałtyku z Radomia sprowadził grającego dotąd na parkietach ekstraklasy Jarosława Macionczyka. O miejsce pierwszego rozgrywającego będzie on rywalizował z Waldemarem Kaczmarskim i pochodzącym z Nysy reprezentantem Polski juniorów, Patrykiem Szczurkiem. Także z Radomia przeszedł Michał Kaczmarek, a skład uzupełnił wychowanek Trefla Rafał Sobański.

Zarząd Trefla rozważa możliwość wzmocnienia zespołu o bardzo doświadczonego zawodnika grającego na pozycji przyjmujący. W klubie nie chciano zdradzić nazwiska tego siatkarza. Najprawdopodobniej będzie to Hiszpan Enrique De La Fuente, grający ostatnio w tureckim Arkas Spor Izmir.Odmiennie będzie kształtował się także sztab trenerski, w którym zmiany nie objęły jedynie masażysty Tomasza Marciniaka ) i kierownika zespołu Jacka Rybaka. Całkowicie nową postacią w Treflu będzie Dariusz Luks, który obejmie stanowiska pierwszego trenera. Drugim szkoleniowcem został, dobrze znany sopockim kibicom żeńskiej drużyny Trefla, Edward Pawlun. Natomiast rolę statystyka będzie pełnił Rafał Murczkiewicz.

źródło: inf. własna, treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved