Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowicze spotkali się z kibicami

Plażowicze spotkali się z kibicami

fot. archiwum

Turniej World Tour Grand Slam w Starych Jabłonkach rozpoczął się na dobre. Gdy na plaży nad jeziorem Szeląg Mały w eliminacjach walczyły panie, polscy kibice mieli okazję do spotkania się z czołowymi siatkarzami i siatkarkami plażowymi w Polsce.

Podczas spotkania w olsztyńskiej kawiarni kibice mieli okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat sportowego życia najlepszych przedstawicieli tego sportu w Polsce. Jakub Szałankiewicz, który występuje w duecie z Michałem Kądziołą przyznał, że rytm dnia wyznaczają treningi. – Nasze życie jest podporządkowane treningom i wyjazdom. Rano wstajemy, idziemy na zajęcia, po południu ponownie mamy ćwiczenia, a wieczorami znajdujemy troszeczkę czasu na odpoczynek. Ja najczęściej spędzam wolne chwile z moją dziewczyną lub gram w gry komputerowe – powiedział Jakub Szałankiewicz.

Najwięcej zaciekawienia wywołała obecność Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. Nikt bowiem przed sezonem nie przypuszczał, że ta para tak namiesza w światowej czołówce. Po kilku piątych i czwartym miejscu w Gstaad, zdobyli medal na plaży w Marsylii. Jak sami przyznali nie spodziewali się takich sukcesów. – W tym sezonie zakładaliśmy, że każde dziewiąte miejsce będzie dla nas dużym wydarzeniem.Wystartowaliśmy jednak o wiele lepiej, a nasza forma cały czas rosła – stwierdził Grzegorz Fijałek.

W turnieju kobiet nasze największe nadzieje towarzyszą występom Joanny Wiatr i Katarzyny Urban, które w niedzielę zdobyły swój kolejny tytuł mistrzyń Polski. – Jesteśmy reprezentantkami Polski i musimy pokazać, że nie jest to przypadkowe powołanie. Najtrudniej broni się tytułu mistrzyń kraju i bardzo cieszymy się, gdy udaje się osiągnąć ten sukces – wspominała niedzielne zawody Joanna Wiatr.źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved