Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Legia Warszawa będzie grać na Białołęce

Legia Warszawa będzie grać na Białołęce

fot. archiwum

W dniu 2 sierpnia w Urzędzie Dzielnicy Białołęka m. St. Warszawy miało miejsce uroczyste podpisanie umowy patronackiej pomiędzy Dzielnicą a Stowarzyszeniem „Grupa 1916", które zarządza sekcją siatkówki Legii Warszawa.

Na mocy parafowanego dokumentu obie strony zobowiązują się do realizacji strategicznego celu sportowego drużyny, tj. uzyskania awansu do wyższej klasy rozgrywek ligowych (awans do I ligi, a następnie do siatkarskiej PlusLigi) w ciągu kilku najbliższych sezonów. Celem porozumienia jest również współdziałanie w zakresie organizacji szkolenia dzieci i młodzieży w piłce siatkowej na terenie dzielnicy oraz promocja tej dyscypliny wśród jej mieszkańców.

Od sezonu 2010/2011 siatkarze Legii Warszawa w rozgrywkach szczebla centralnego będą rozgrywać swoje mecze pod szyldem BAS (Białołęcka Akademia Siatkówki) Legia Warszawa na nowootwartej hali sportowej Gimnazjum nr 121 przy ulicy Płużnickiej 4.

Jacek Kaznowski
– Burmistrz Białołęki: – Białołęka to młoda dzielnica. Dotychczas niewiele się tu działo w zakresie sportu wyczynowego. Z myślą o lokalnej społeczności chcemy to zmienić i stworzyć warunki do rozwoju zespołów z uznaną marką, dlatego rozpoczynamy współpracę z sekcją siatkówki Legii Warszawa. Planujemy na bazie sportu wyczynowego stworzyć możliwości szkolenia dzieci i młodzieży. Mamy nowoczesne zaplecze sportowe – zakończyliśmy budowę hali sportowej przy Gimnazjum nr 121, dysponujemy dwoma halami przy Białołęckim Ośrodku Sportu – chcemy je w pełni wykorzystać. Jesteśmy otwarci na współpracę z zespołami sportowymi. Dzisiaj podpisaliśmy umowę z Legią, ale już prowadzimy rozmowy z kolejnym zespołem.

Łukasz Ostrowski – Prezes Stowarzyszenia „Grupa 1916" : – Wierzę, że dzisiejszy dzień to przełom w najnowszej historii siatkarskiej Legii. Po kilku latach uporczywej walki o przetrwanie, możemy zacząć myśleć o rozwoju. Dzięki takim ludziom – pasjonatom sportu jak Burmistrz, Legia ma szansę powrócić do najwyższych klas rozgrywkowych w Polsce. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy wieloletnią współpracę, która może przynieść wymierne profity obu stronom. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości na Białołękę będą przyjeżdżać coraz mocniejsze siatkarskie zespoły, dzięki czemu o siatkarskiej Legii i Dzielnicy będzie coraz głośniej. Już dziś zapraszam wszystkich mieszkańców Białołęki na niezapomniane emocje ligowe, związane z meczami Legii w hali przy ulicy Płużnickiej.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved