Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jerzy Matlak: Nawet jak nie idzie, to dziewczyny się mobilizują

Jerzy Matlak: Nawet jak nie idzie, to dziewczyny się mobilizują

fot. archiwum

Dwa zwycięstwa nad Rosjankami dały nadzieje, na dobry występ Polek w pierwszym turnieju WGP. - Największą wartością tych spotkań są ich wyniki - stwierdził po poniedziałkowym meczu ze Sborną, szkoleniowiec reprezentacji, Jerzy Matlak.

Pierwsza potyczka pomiędzy reprezentacjami Polski i Rosji zakończyła się po trzech setach. Najbardziej zacięte były wówczas sety numer jeden i trzy. Następnego dnia, Sborna zdołała urwać biało-czerwonym jednego seta. Jak ocenił szkoleniowiec kadry, Jerzy Matlak – Wygrywaliśmy z klasowym rywalem, dodatkowo po ciężkiej walce. To ważne, że nawet jak nie idzie, to dziewczyny nie kładą się, a znów mobilizują i walczą dalej.

Wszyscy zgodnie podkreślają, że najważniejszym celem tego sezonu są Mistrzostwa Świata, które ponownie odbywać będą się w Japonii. Dlatego też wszelkie przygotowania skierowane są ku tej imprezie. Nie zmienia to jednak tego, że postawa podopiecznych Jerzego Matlaka cieszy kibiców żeńskiej siatkówki. – Oczywiście za dużo jest jeszcze błędów własnych, ale to praca, którą mamy do wykonania w najbliższych tygodniach i miesiącach. Z takim zespołem jak Rosja szczególnie nie może być słabego przyjęcia, bo wówczas nie przebijemy się atakiem ze skrzydeł. Dlatego dzisiaj dobrze pomagały w ataku środkowe – podsumował szkoleniowiec.

Ostatnia partia poniedziałkowego meczu po raz kolejny pokazała siłę serwisu polskiego zespołu. Element ten był bardzo istotny podczas obydwu spotkań, co pozwalało Polkom na odrzucenie Rosjanek od siatki. – Serwis mamy naprawdę trudny, co sama odczuwam na sobie, gdy na treningach muszę zmierzyć się z tymi zagrywkami koleżanek – oceniła Anna Barańska, jedna z głównych bohaterek towarzyskiego dwumeczu.źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved