Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Znamy godziny meczów na MŚ

Znamy godziny meczów na MŚ

fot. FIVB

Międzynarodowa Federacja Siatkówki podała szczegółowy plan spotkań, które odbywać się będą na wrześniowych mistrzostwach świata we Włoszech. Przypomnijmy, że Polacy występować będą w grupie F z Serbami, Niemcami i Kanadyjczykami.

Rywalizacje w grupach toczyć się  będą w sześciu miastach: Mediolanie, Veronie, Modenie, Reggio Calabria, Turynie i Trieście. W każdej z grup, codziennie odbywać się będą po dwa spotkania, kolejno o 17.00 i 21.00. Właśnie wieczorem swój pierwszy mecz rozegrają gospodarze turnieju, którzy walczyć będą z Japończykami. Pierwsza faza turnieju trwać będzie od 25 do 27 września. Następnie zespoły otrzymają dwa dni przerwy.

Osiemnaście drużyn, które pozostanie w walce o mistrzostwo świata przeniesie się do Catanii, Mediolanu i Anacony. W każdym z miast swoje mecze toczyć będą po dwie grupy. W tej fazie turnieju, w poszczególnych grupach odbywać się będzie jeden mecz dziennie. Ze względu na to, że dwie grupy grać będą w jednej hali, to spotkania te również odbywać się będą o 17.00 i 21.00. Rywalizacja w tej fazie turnieju zakończy się 2 października.

Dwa dni później zespoły czeka kolejna przeprowadzka, tym razem do Rzymu i Florencji. Tam w czterech grupach pozostanie dwanaście zespołów, które mecze rozgrywać będą w podobny sposób jak w poprzedniej fazie turnieju.Z tych czterech grup zostaną wyłonieni uczestnicy poszczególnych meczów półfinałowych. Walka o pozycje 1-4 toczyć się będzie w Rzymie, o miejsca 5-8 w Modenie, a 9-12 we Florencji. Mistrza Świata poznamy 10 października.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved