Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Starych Jabłonkach rozpoczęło się wielkie granie

W Starych Jabłonkach rozpoczęło się wielkie granie

fot. archiwum

Trzema meczami kwalifikacji krajowych do turnieju żeńskiego rozpoczęło się wielkie granie na boiskach w Starych Jabłonkach. W jutrzejszych kwalifikacjach zagrają reprezentantki Niemiec Jana Köhler i Julia Sude oraz dwie pary brazylijskie.

Aż trzy brazylijskie pary musiały dziś walczyć o jedno miejsce w jutrzejszych kwalifikacjach do turnieju głównego Grand Slam w Starych Jabłonkach. Wielkie granie na jednym z boisk rozpoczęło się od meczu pary Vivian/Lima z duetem Lili/Luana. Spotkanie, mimo, że rozgrywane na jednym z bocznych boisk, zgromadziło liczną publiczność spragnioną siatkówki w światowym wydaniu. Rywalizacja miała zacięty przebieg, bowiem Vivian i Limapo po zwycięstwie w pierwszym secie dość długo nie radziły sobie z przeciwniczkami w drugiej partii. W końcówce jednak włączyły drugi bieg i rzutem na taśmę wygrały również drugiego seta i całe spotkanie.

W drugim meczu Vivian i Lima zagrały już o bezpośredni awans do turnieju z parą Vieira/Leão. W pierwszym secie kibice znów oglądali zaciętą walkę o każdą piłkę. Brazylijki nie odpuszczały żadnej okazji do obrony czy też efektownego ataku. Pierwszego seta wygrały po zaciętej końcówce na przewagi Vieira i Leão. W drugim secie żadna z drużyn nie była w stanie wywalczyć większej przewagi. W końcówce lepsze okazały się ponownie Vieira i Leão (24:22) i to one jutro ponownie pojawią się na boiskach w Starych Jabłonkach.

O jedno miejsce w jutrzDaria Paszek ejszych kwalifikacjach walczyły też dwie pary niemieckie. Po jednej stronie siatki stanęła była reprezentantka Niemiec w siatkówce halowej, Angelina Grün w parze z Rieke Brink-Abeler, po drugiej Jana Köhler i Julia Sude. Angelina Grün zaprezentowała publiczności niezwykle skuteczną grę w ataku, która pozwoliła jej i koleżance wygrać pierwszego seta, jednak po zaciętej walce 25:23. W drugim secie Köhler i Sude prowadziły od samego początku i systematycznie powiększały swoją przewagę. W końcówce ich przeciwniczki jeszcze zerwały się do walki doprowadzając do stanu 19:20, jednak ostatnia piłka zdecydowała o tym, że rozegrany musiał zostać trzeci set. W nim Köhler i Sude po raz kolejny pokazały swą wyższość awansując do jutrzejszych kwalifikacji, a Angeliny Grün kibice w Starych Jabłonkach już niestety w akcji nie zobaczą.We wtorek w kwalifikacjach do turnieju głównego wystąpią dwie polskie pary. Daria Paszek i Renata Bekier oraz Agnieszka Wołoszyn i Martyna Wardak walczyć będą o udział w Grand Slam Stare Jabłonki 2010.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved