Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Igor Kolaković: Nasze cele są wysokie

Igor Kolaković: Nasze cele są wysokie

fot. archiwum

Odmłodzona reprezentacja Serbii sprawiła wiele radości swoim kibicom podczas tegorocznej edycji Ligi Światowej. Nie dziwią więc oczekiwania, które przed Mistrzostwami Świata znacznie wzrosły. Euforię uspokaja jednak trener Igor Kolaković.

Nie możemy myśleć, że medal będzie formalnością – mówi szkoleniowiec Plavich, który studzi emocję związane z powrotem do kadry dwóch gwiazd Grbicia i Miljkovicia. Bez nich zagraliśmy bardzo dobrze w turnieju finałowym Ligi Światowej. Nie ma jednak wątpliwości, że są oni znacznym wzmocnieniem zespołu i wiele wniosą do treningów.

W Lidze Światowej w reprezentacji Serbii wystąpiło wielu młodych zawodników. Większość z nich nie była przyzwyczajona do meczów o wielką stawkę, takich jak chociażby spotkanie o brązowy medal w tegorocznym Final Six. – Za wyjątkiem Podrascanina i Stankovicia, którzy grają w Maceracie, żaden z siatkarzy nie grał w zespole walczącym o tytuły mistrzowskie. Nie są przyzwyczajeni do wygrywania turniejów i nie potrafią poprowadzić gry całego zespołu. Siła naszej drużyny tkwi w zespołowości – stwierdził Igor Kolaković.

Serbowie, podczas Mistrzostw Świata wystąpią w grupie F. Zmierzą się w niej z Polakami, Niemcami i Kanadyjczykami. Szkoleniowiec Plavich zdaje sobie sprawę z silnej obsady turnieju o mistrzostwo świata. Jak stwierdził: – Gdy do finalistów Ligi Światowej dodamy mistrzów i wicemistrzów Europy, trzeci zespół Starego Kontynentu i mistrzów olimpijskich, należy stwierdzić, że równie możliwe jest zdobycie medalu co zajęcie dziesiątego miejsca. Nasze cele są jednak wysokie. Chcemy awansować do półfinałów. Tylko tak możemy mieć nadzieje na najlepszy wynik.źródło: inf. własna, sportske.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved