Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Greccy juniorzy mistrzami Bałkanów

Greccy juniorzy mistrzami Bałkanów

fot. archiwum

Juniorskie reprezentacje krajów Bałkańskich zmierzyły się ze sobą w turnieju o mistrzostwo regionu. Z tryumfu w tych rozgrywkach cieszyli się młodzi siatkarze z Grecji, którzy w meczu finałowym pokonali reprezentantów gospodarzy.

Rywalizacja o mistrzostwo Bałkanów toczyła się w bułgarskim Kazanlaku. W turnieju wystąpiło dziewięć młodzieżowych ekip, które w pierwszej fazie rozgrywek zostały podzielone na trzy grupy.

W grupie A tryumfowali siatkarze w Rumunii, którzy wyprzedzili gospodarzy turnieju, Bułgarów oraz reprezentację Albanii. Turnieju, ta ostatnia ekipa nie zaliczy do udanych, bowiem w dwóch meczach grupowych nie zdołała ugrać nawet seta.

Późniejsi mistrzowie Bałkanów, Grecy, już od początku turnieju zdecydowanie przeważali nad rywalami. W swojej grupie bez większych kłopotów pokonali juniorów z Serbii i Mołdawii nie oddając żadnemu z teamów nawet jednego seta.Podobnie do Greków, w grupie C prezentowali się reprezentanci Turcji, którzy zdecydowanie zwyciężyli z siatkarzami z Macedonii i Czarnogóry.

O wejście do finału Grecy walczyli z siatkarzami z Rumunii, Turcy zaś z Bułgarami. Pierwszy pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem zawodników z Hellady, którzy po trzech setach mogli cieszyć się  z zapewnienia sobie minimum srebrnego medalu. Znacznie więcej emocji było za to w meczu Turków z Bułgarami. Możliwość walki o złoto, po czterech setach zapewnili sobie gospodarze turnieju, którzy w swym ostatnim pojedynku musieli uznać wyższość Greków. Zwycięzcy po czterech setach mogli na swych szyjach zawiesić zasłużone złote medale.

Końcowa klasyfikacja Młodzieżowych Mistrzostw Bałkanów:

1. Grecja
2. Bułgaria
3. Turcja
4. Rumunia
5. Serbia
6. Mołdawia
7. Czarnogóra
8. Macedonia
9. Albania

Nagrody indywidualne:
MVP: Menelaos Kokkinakis (GRE)
Najlepszy atakujący: Rafail Koumentakis (GRE)
Najlepszy blokujący: Kasandros Stingas (GRE)
Najlepszy libero: Ivo Dramov (BUL)
Najlepiej serwujący: Dan Andrei Grigoras (ROU)
Najlepszy rozgrywający: Murat Yenipazar (TUR)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved