Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Luks trenerem Trefla Gdańsk

Dariusz Luks trenerem Trefla Gdańsk

fot. archiwum

Dariusz Luks podpisał roczny kontrakt z Treflem Gdańsk. Zadaniem nowego szkoleniowca będzie wprowadzenie drużyny w PlusLigowe szeregi. Żaden skład personalny nie gwarantuje awansu. Potrzebna jest ciężka praca - mówi Luks.

Dariusz Luks znów będzie miał daleko do pracy. Trener ze Śląska będzie w nadchodzących rozgrywkach prowadził drużynę Trefla Gdańsk. W minionym sezonie pomagał Mariuszowi Wiktorowiczowi w bielskim Aluprofie. Dodać należy, że robili to Ci dwaj młodzi trenerzy tak skutecznie, że zdobyli wspólnie z zawodniczkami BKS-u mistrzostwo Polski. Jednak po zakończeniu sezonu włodarze bielskiej ekipy zdecydowali się na zmiany w sztabie szkoleniowym i dla trenera Luksa miejsca zabrakło. Znany on jest jednak z chęci do ciężkiej pracy, a że praca jest w cenie, nie pozostał długo bezrobotnym. – Podpisałem roczny kontrakt z Treflem Gdańsk. Naszym celem będzie awans do PlusLigi. Czeka nas jednak ciężka praca, bo żaden skład personalny nie gwarantuje sukcesu bez dużego wysiłku i ciężkiej pracy całego zespołu – mówi nowy szkoleniowiec Trefla.

Dariusz Luks pracował już i z męskimi, i żeńskimi zespołami. Był również trenerem kadry polskich plażowiczów. – To dla trenera ogromny bagaż doświadczenia. Zachowania kobiet i mężczyzn znacznie się różnią. Ja pracowałem już zarówno z kobietami jak i z mężczyznami. Uważam, że to mój kapitał – kontynuuje Luks.

W niedawno zakończonych rozgrywkach inny Trefl, ten żeński z Sopotu, miał pewnie awansować do PlusLigi Kobiet. Zakończyło się wykupieniem miejsca Piły, bo w innym przypadku awansu by nie było. – Nas interesuje awans w czysto sportowej rywalizacji. Łatwo na pewno nie będzie, bo jest kilka bardzo dobrych drużyn, które też chcą awansować. Jednak jeszcze raz powtarzam, pracą można zdziałać bardzo dużo i tego się trzeba trzymać. Potrzebny jest też spokój i jednomyślność całego środowiska. Jeśli wspólnie spełnimy te warunki, to będzie dobrze – kończy Dariusz Luks.* Z Dariuszem Luksem rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved