Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Bartosz Kurek: Przed nami okres ciężkiej pracy

Bartosz Kurek: Przed nami okres ciężkiej pracy

fot. archiwum

- Miejsce w Final Six nam się nie należało, bo graliśmy słabo. Trudno jest patrzeć na inne zespoły, które grają zdecydowanie lepiej od nas, my nadal formę szlifujemy. Inni grali o najwyższe cele, a my siedzimy w Spale i trenujemy - mówi Bartosz Kurek.

Powtarzałeś wielokrotnie, że nie czujesz zmęczenia, że urlop nie jest ci potrzebny, ale chyba tych kilka dni wytchnienia każdemu się przydało, odpocząłeś trochę?

Bartosz Kurek: Tak, odpocząłem zwłaszcza psychicznie. Nic sobie nie organizowałem, ale wziąłem całkowity rozbrat z siatkówką na ten tydzień. Takie były też zalecenia trenera Daniela Castellaniego – żadnego grania i żadnej siłowni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przed nami okres ciężkiej pracy, więc taki mały urlop się przydał. Dobrze się czuję i z dużymi chęciami przystąpiłem do przygotowań do mistrzostw świata.

Lubisz ten okres ciężkiej pracy, jaka zwykle jest do wykonania na początku zgrupowania przed największą imprezą sezonu?To nie stanowi dla mnie różnicy. Wiadomo, że każdy etap trzeba przejść, na początku musi być ciężej, żeby potem móc cieszyć się z dobrej gry i wysokiej formy. Taki jest nasz obowiązek i nic nie zmienimy.

Jak wyglądają teraz wasze treningi?

Właściwie cały czas nasze treningi wyglądają podobnie, z tą różnicą, że mamy mniej czasu na odpoczynek. Dni są do siebie bliźniaczo podobne – pobudka, śniadanie, trening, obiad, trening, kolacja, w międzyczasie jakiś mały oddech. Codziennie mamy zajęcia na siłowni, bo teraz jest ten czas, kiedy buduje się siłę i wytrzymałość, a później się schodzi z obciążenia.

Więcej na PlusLiga.pl
Rozmawiała: Katarzyna Gotowiec

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved