Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Górski: Najlepszym marketingiem jest sukces sportowy

Bartosz Górski: Najlepszym marketingiem jest sukces sportowy

fot. archiwum

Asseco Resovia na papierze wydaje się mocniejsza niż rok temu. W składzie nie brakuje gwiazd światowego formatu. Ceny karnetów też poszły w górę, co mogłoby oznaczać, że klubowy budżet jest znacznie wyższy niż w ubiegłym sezonie, podobnie jak i aspiracje.

Zakontraktowanie takich gwiazd, jak Cernic, czy Grozer, musiało jednak sporo kosztować.

Bartosz Górski: Nigdy nie podawaliśmy wysokości kontraktów naszych zawodników i teraz też nie zrobimy wyjątku. Udało nam się podpisać umowy, które, jak uważam, są satysfakcjonujące dla obu stron. Poza tym od kilku lat staramy się prowadzić klub jak normalne przedsięwzięcie biznesowe i maksymalizować przychody przy minimalizacji kosztów. Tu najlepszym marketingiem jest sukces sportowy i zabezpieczenie tego rodzaju ryzyka stanowi najtrudniejszy aspekt naszej działalności. Dobrze skonstruowany skład w oparciu o solidny budżet oraz rzetelna współpraca ze sponsorami i kibicami to nasza ciągła praca i wyzwanie, które staramy się jak najlepiej zrealizować. Na chwilę obecną mamy już zagwarantowany budżet, włączając w to ewentualne premie dla zawodników za mistrzostwo Polski, czy sukces w Pucharze CEV. Przedłużyliśmy umowy z prawie wszystkimi sponsorami, których posiadaliśmy w poprzednim sezonie i którzy widzą, że faktycznie jest sens pomagania rzeszowskiej siatkówce. Pojawią się też nowi sponsorzy, co niezmiernie nas cieszy i wkrótce o tym będziemy informować.

Sprowadzenie takich zawodników jak Cernic, czy Grozer, napawa kibiców Resovii dużym optymizmem.I chciałbym również, abyśmy w tak dobrych nastrojach mogli się spotkać po zakończeniu sezonu. Patrząc na dokonania ww. dwójki w LŚ, należy się tylko cieszyć, bo będą naprawdę dużym wzmocnieniem. Asseco Resovia ma coraz większe ambicje i do ich realizacji potrzebny jest zdeterminowany na sukcesy zespół ludzi. Młodzi zawodnicy mają się od kogo uczyć, a ci bardziej doświadczeni też maja jeszcze sporo do udowodnienia. Mnie cieszy fakt, że w tej drużynie coraz liczniej pojawiają się zawodnicy z naszego regionu, bo to dowód na to, że nasz system szkolenia i skautingu zaczyna przynosić efekty. Liczymy też na Młodą PlusLigę i pokładamy spore nadzieje w tych utalentowanych chłopakach. Będziemy ich obserwować i prowadzić szkoleniowo przy udziale kadry z seniorskiej drużyny.

Oglądanie mocniejszego zespołu Asseco Resovii będzie jednak kosztowało kibiców nieco więcej, co ma odzwierciedlenie w cenie karnetów.

Karnety są droższe, ale wynika to z tego, że zmienił się system rozgrywek i spotkań w trakcie sezonu będzie więcej. Karnet będzie obejmował także (mam nadzieję) trzy pierwsze rundy pucharu CEV, zatem cena jest korzystnie dla kibiców skorelowana z ilością meczów. Jeśli do tego dodamy rabaty, które przygotowujemy w ramach Karty Kibica to oprócz prestiżowej wartości samego karnetu dojdzie jeszcze materialny jego aspekt. Kibice nas do tej pory nie zawiedli i chcemy to premiować. Zwłaszcza, że rozśpiewane, biało-czerwone Podpromie było jednym z powodów, dla których nasze mecze były najczęściej pokazywane w Polsacie Sport. Przyniosło to sponsorom Asseco Resovii sumaryczną wartość ekspozycji reklamowych w wysokości ponad 18 mln zł. To olbrzymi magnes w negocjacjach handlowych.

Więcej w serwisie PlusLiga.pl
Rozmawiał: Rafał Myśliwiec

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved