Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Argentyńscy juniorzy lepsi od rówieśników z Niemiec

Argentyńscy juniorzy lepsi od rówieśników z Niemiec

fot. archiwum

Grupowi rywale reprezentancji Polski juniorów, Niemcy, dwukrotnie ulegli w meczach towarzyskich rówieśnikom z Argentyny. Obydwie drużyny przygotowują się do mistrzostw swoich kontynentów. Niemcy podczas mistrzostw Europy będą grupowymi rywalami Polaków.

Młodzi siatkarze z Niemiec rozegrali dwa mecze sparingowe z rówieśnikami z Ameryki Południowej. W obydwu spotkaniach górą byli siatkarze z Argentyny. Nasi zachodni sąsiedzi będą mieli szansę na rewanż już 4 i 5 sierpnia, kiedy to zostaną rozegrane kolejne dwa spotkania (pierwsze z nich będzie typowo treningowym).

Obydwie ekipy przygotowują się do mistrzostw swoich kontynentów. Wynik sparingowych konfrontacji może być wartościowy dla naszych juniorów. Argentyńczycy sprawdzą bowiem formę reprezentantów Polski już za dwa tygodnie (13-14 sierpnia) w meczach w Nisku i Gorlicach, natomiast Niemcy będą grupowymi rywalami Polaków podczas Mistrzostw Europy.

Nasi zachodni sąsiedzi przegrali w obu spotkaniach, chociaż w każdym z nich podjęli walkę z przeciwnikiem. – Brakuje nam ogrania na arenie międzynarodowej – ocenił przyczyny porażki niemiecki szkoleniowiec, Söhnke Hinz. – Graliśmy dobrze i zwłaszcza w pierwszym meczu mogliśmy wygrać. Kiedy udało nam się osiągnąć wysoki poziom gry, nie potrafiliśmy go utrzymać – wyjaśnił. – Argentyńczycy byli dla nas za mocni – zakończył Hinz. W spotkaniach z Niemcami rówieśnicy z Ameryki Południowej zaprezentowali bardzo dobrze, pokazując bardzo dobrą organizację gry, zwłaszcza w obronie.źródło: DVV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved