Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Rafał Kalinowski: Każdy mecz będziemy traktować jak walkę o życie

Rafał Kalinowski: Każdy mecz będziemy traktować jak walkę o życie

fot. zbiory prywatne

- W znacznym stopniu odmłodziliśmy skład. Jako drugi zespół jesteśmy zapleczem dla drużyny I-ligowej w związku z czym w moim zespole znalazło się wiele zawodniczek młodzieżowych - mówi Rafał Kalinowski, trener drugoligowej drużyny Silesia Volley II.

W poniedziałek spotykasz się ze swoimi zawodniczkami na pierwszym treningu. Jak będą przebiegały przygotowania do nowego sezonu?

Rafał Kalinowski:Faktycznie przygotowania do sezonu zaczynamy w poniedziałek 2.08 i trenujemy do 14.08 na swoich obiektach w Mysłowicach, następnie wyjeżdżamy na obóz w okolice Złotowa w woj. Wielkopolskim, a we wrześniu mamy zaplanowany cykl turniejów z czego pierwszy rozegramy w dniach 4-5 września w naszej hali na Bończyku. Turniej będzie połączony z prezentacją zespołu.

Doszło do sporych zmian w składzie zespołu. Co możesz powiedzieć na ten temat? Z zespołu odeszło aż siedem zawodniczek z czego kilka stanowiło o obliczu drużyny.W znacznym stopniu odmłodziliśmy skład. Jako drugi zespół jesteśmy zapleczem dla drużyny I-ligowej w związku z czym w moim zespole znalazło się wiele zawodniczek młodzieżowych. Gra w II lidze ma dla nich stanowić możliwość zdobywania doświadczeń.

W ostatniej chwili w dziwnych okolicznościach odeszła z zespołu atakująca Wanda Cholewa?

Chciałbym się wstrzymać od komentarza. Faktycznie Wanda zrezygnowała z występów w naszym zespole i przeniosła się do Opola. Życzę jej powodzenia w dalszej karierze sportowej.

Kogo udało się pozyskać?

Do zespołu dołączyła Martyna Kołodziej z KPKS Halemba młoda, zdolna zawodniczka mierząca 185 cm grająca na pozycji środkowej bloku, kolejnym wzmocnieniem jest Daria Pala (AZS Politechniki Śląskiej Gliwice), która imponuje charakterem i wolą walki i jest atakującą. Następny nabytek to Patrycja Ząbek (MOS Chrzanów) kolejna młoda, zdolna, utalentowana atakująca mierząca 186 cm zawodniczka mająca za sobą występy w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Z Sokoła Chorzów dołączyła do nas przyjmująca Angelika Wardęga mająca za sobą występy zarówno w reprezentacji Śląska i I lidze kobiet. Ponadto do zespołu dołączyły nasze utalentowane wychowanki Weronika Kulińska, Inez Pfeifer, Marta Szajer i Marta Goździcka.

Jaki zatem cel przed wami? W mediach lokalnych pojawiały się informacje, że tak jak w poprzednim sezonie będziecie walczyć o najwyższe cele?

Nie wiem skąd takie informacje mieli dziennikarze ponieważ nikt ze mną nie rozmawiał na ten temat. Myślę, że będzie ciężko powtórzyć wynik z minionego sezonu, ponieważ na 14 zawodniczek 9 z nich to juniorki i kadetki i może im zabraknąć doświadczenia. Aczkolwiek będziemy się starać zając jak najwyższe miejsce a każdy mecz będziemy traktować jak walkę o życie. Z drugiej strony udało się utrzymać trzon zespołu mam na myśli Basię Adamską, Beatę Gałek, Michalinę Lux i Wiolę Komisarczyk ponadto udało się pozyskać doświadczoną zawodniczkę z Politechniki Śląskiej Gliwice Darię Palę. Są to zawodniczki, które rozegrały już kilka sezonów na poziomie II ligi i młodzież będzie miała się od kogo uczyć. W konsekwencji taka mieszanka może dać ciekawy wynik końcowy. Ponadto skoro w zespole jest tyle młodzieży chcielibyśmy powalczyć o medale Mistrzostw Śląska w kategorii juniorek. A jak będzie pokaże życie.

Jak wiadomo niedawno doszło do połączenia dwóch śląskich klubów MOSiR Mysłowice i S.C.S. Sokół Chorzów. Jak wyglądają sprawy organizacyjne?

Połączenie ma służyć temu aby powstał silny ośrodek siatkarski, który być może w niedalekiej przyszłości będzie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Dla nas oznacza to tyle, że pierwszą rundę zagramy w hali na Bończyku, następnie na drugą rundę przenosimy się do Chorzowa na ul. Dąbrowskiego. Do sztabu szkoleniowego dołączyła dotychczasowa trenerka grup młodzieżowych Sokoła Chorzów Katarzyna Szczepańska, która będzie pełniła funkcje drugiego trenera.

źródło: inf. własna, mws.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved