Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ostatnie sprawdziany Polek przed World Grand Prix

Ostatnie sprawdziany Polek przed World Grand Prix

fot. archiwum

W niedzielę i w poniedziałek w Hali 100-lecia Sopotu odbędą się mecze sparingowe pomiędzy siatkarkami Polski a Rosji. Początek obu spotkań, które są otwarte dla publiczności i będą transmitowane przez Polsat Sport, zaplanowano na godzinę 18.00.

Przypomnijmy, że "sborna" to aktualne mistrzynie świata, a biało-czerwone przygotowują się do turnieju Grand Prix, który 6 sierpnia rozpocznie się w Gdyni. W tym roku najważniejszą imprezą roku są finały mistrzostw świata. Rosjanki, które bronić będą tytułu, jeden z etapów przygotowań zaplanowały w Polsce. "Sborna" na trzy tygodnie zaszyła się w ośrodku w Kielnarowej (10 km od Rzeszowa). Stamtąd ruszają na mecze kontrolne. Poza pojedynkami w Sopocie mają w planie również dwa sparingi z reprezentacją Czech.

Władimir Kuziutkin trenuje z siedemnastoma siatkarkami, wśród których są takie gwiazdy jak: Jekatierina Gamowa, Natalia Gonczarowa, Maria Borisienko, Julia Mierkułowa, Swietłana Kriuczkowa czy Lubow Sokołowa, która wróciła po przerwie do reprezentacyjnych występów. Wszystkie one powinny zaprezentować się w Sopocie.

Polki mają za sobą zgrupowania w Kołobrzegu i Szczyrku. W trakcie tego drugiego sparowały z Białorusinkami, wygrywając 3:2 i 3:0 oraz remisując 2:2. Najbliższym celem biało-czerwonych jest turniej Grand Prix, który od 6 do 8 sierpnia zostanie rozegrany w Gdyni. Rywalem biało-czerwonych będą w nim reprezentacje Niemiec, Dominikany i USA.Jerzy Matlak na ten turniej do Gdyni powołał następujące czternaście siatkarek:

Rozgrywające:
Milena Sadurek, Katarzyna Skorupa

Środkowe:
Berenika Okuniewska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Katarzyna Gajgał,

Przyjmujące:
Anna Barańska, Joanna Szczurek, Karolina Kosek, Klaudia Kaczorowska

Atakujące:
Joanna Kaczor, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Konieczna

Libero:
Mariola Zenik, Paulina Maj

To one głównie zagrają w Sopocie przeciwko Rosji, choć selekcjoner może sięgnąć również po zawodniczki z szerokiej kadry, która liczy 25 kadrowiczek. Są na niej ponadto: Joanna Wołosz, Marta Haładyn, Ewelina Sieczka, Patrycja Polak, Ilona Gierak, Kinga Kasprzak, Gabriela Wojtowicz, Zuzanna Efimienko, Maja Tokarska, Sylwia Wojcieska i Katarzyna Zaroślińska.

źródło: trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved