Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19 kobiet: Złoto dla Amerykanek

MŚ U-19 kobiet: Złoto dla Amerykanek

Reprezentantki USA Summer Ross i Jane Croson zdobyły złoto podczas Mistrzostw Świata do lat 19 rozgrywanych w Porto. W finale Amerykanki pokonały parę rosyjską Uszkova/Karapiszenko. Na najniższym stopniu podium stanęły Australijki Clancy/Hynes.

Początek finałowego pojedynku nie wskazywał, że potrwa on aż trzy sety. Amerykanki rozpoczęły z „wysokiego C" i pozwoliły zdobyć rywalkom zaledwie dziesięć oczek. Jednak w drugiej partii Rosjanki zmobilizowały się i po zaciętej walce doprowadziły do wyrównania. Decydujący set po mistrzowsku rozegrały Ross i Croson, i to one zdobyły tytuł Mistrzyń Świata do lat 19.

Ross/Croson [3] – Uszkova/Karapiszenko [7] 2:1
(21:10, 18:21, 15:7)

W meczu o brązowy medal para australijska bez większych problemów pokonała Brazylijki Rebeccę i Julianę Simões 2:0. Zawodniczki z Ameryki Południowej nie miały wiele do powiedzenia w starciu z dobrze dysponowanymi Australijkami, które swój jedyny mecz przegrały w półfinale, gdzie uległy parze Ross/Croson.

Clancy/Hynes AUS [13] Rebecca/Juliana Simões BRA [11] 2:0
(21-13, 21-11)