Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Klagenfurt: Kolejny sukces Juliany i Larissy

WT Klagenfurt: Kolejny sukces Juliany i Larissy

Dobiegł już końca kobiecy turniej z cyklu World Tour w austriackim Klagenfurcie. Najlepszą okazała się najwyżej rozstawiona para - Brazylijki Juliana i Larissa, które tym samym wygrały już swój 34 WT. To trzeci triumf tej pary z rzędu.

Juliana i Larissa potrzebowały niespełna 39 minut, by pokonać swoje rodaczki – parę Vivian Cunha/Taiana Lima w dwóch setach (21:13, 21:19). To trzecie złoto zdobyte przez tę parę w Klagenfurcie, o jeden więcej ma tylko słynna para Misty May-Treanor i Kerri Walsh. Jest to także trzecie złoto tej pary z rzędu w tegorocznym cyklu World Tour. Wcześniej wygrała turnieje w Norwegii i Szwajcarii.

Juliana i Larissa grają ze sobą od 2004 roku. Sobotni finał był pięćdziesiątym pierwszym meczem tej pary o złoto. Za zajęcie pierwszego miejsca w Klagenfurcie obie siatkarki otrzymały po 43,500 dolarów.

W meczu o brąz Niemki Sara Goller i Laura Ludwig pokonały reprezentantki gospodarzy Barbarę Hansel i Sarę Montagnolli w dwóch setach. Mecz trwał 47 minut.