Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Simplus Cup: Prezes PZPS zagrał na piasku

Simplus Cup: Prezes PZPS zagrał na piasku

fot. archiwum

W Giżycku siatkarki plażowe walczą o tytuł mistrzyń Polski. Dziś zakończyły się eliminacje, które wyłoniły najlepszą ósemkę turnieju. Potrzebowano na to aż 24 spotkania i 10 godzin rywalizacji. W Giżycku zaprezentowały się także halowe mistrzynie Europy.

Podczas pierwszego dnia doszło do małej niespodzianki. Broniące tytułu mistrzyń Polski Karolina Sowała i Monika Brzostek przegrały z parą Martyna WardakAgnieszka Wołoszyn.Nie możemy pozwolić sobie na zlekceważenie naszych rywalek. Musimy walczyć o każdą piłkę, ponieważ na plaży jedna akcja, może odmienić losy meczu – powiedziała Monika Brzostek. I taka jedna akcja odmieniła losy meczu z parą Wardak – Wołoszyn.

W drugim secie przy prowadzeniu mistrzyń 14:11 i 1:0 w setach Agnieszka Wołoszyn najpierw popisała się świetną obroną by chwilę później skończyć długą wymianę mocnym atakiem. Ostatecznie wrzesińska para drugiego seta wygrała 21:17 a tie-breaka 15:10.

Nie zawiodły wicemistrzynie Polski Katarzyna Urban i Joanna Wiatr. Łodzianki reprezentujące nasz kraj na zawodach World Tour wygrały swoje trzy mecze nie tracąc w nich nawet seta. – Po ostatnim turnieju w Marsylii spokojnie przez tydzień trenowałyśmy w Łodzi. Jesteśmy dobrze przygotowane i chcemy odzyskać tytuł mistrzyń Polski – zapewnia Joanna Wiatr. W niedzielę odbędzie się sześć spotkań w tym te decydujące o medalach mistrzostw kraju.Drugiego dnia trwania SIMPLUS CUP 2010 GIŻYCKO odbył się również pokazowy turniej z udziałem m.in. Mistrzyń Europy Izabeli Bełcik, Sylwii Pyci oraz Aleksandry Jagieło, Prezesa PZPS Mirosława Przedpełskiego, Dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej POLKOMTEL SA Dariusza Matuszaka, Dyrektora PLUS LIGI Kobiet Jacka Kasprzyka, zespołu IRA.

Zwycięską parą okazała się para Aleksandra Jagieło /Mirosław Przedpełski, która w finale pokonała parę Izabela Bełcik/Jacek Kasprzyk. Turniej oglądało ponad 500 osób zgromadzonych na trybunie głównej oraz wokół boiska. – Zależy nam na tym, aby pokazać wszystkim, że siatkówka plażowa to przede wszystkim wspaniała zabawa, że każdy może w nią grać. W ciągu dnia kibice mieli możliwość oglądać najlepsze pary w Polsce, a na wieczór, nie licząc naszych mistrzyń, amatorów, którzy starali się dać z siebie wszystko. Reakcja publiczności pokazała, że udało nam się osiągnąć ten cel – powiedział na koniec Prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

źródło: Przegląd Sportowy, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved