Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: W ,,polskim” pojedynku górą Kantor i Łosiak

MŚ U-19: W ,,polskim” pojedynku górą Kantor i Łosiak

fot. archiwum

W drugiej rundzie plażowych Mistrzostw Świata do lat 19 Bartosz Łosiak i Piotr Kantor pokonali swoich kolegów z Polski, parę Popek/Księżarek w dwóch setach. Zwycięstwo dało mistrzom Europy w tej kategorii awans do półfinału MŚ.

W I rundzie Popek z Księżarkiem pokonali Ukraińców Kobernyka i Remezova. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że Polacy pokonali parę znacznie wyżej notowaną, a podczas spotkania nie pozwalali przeciwnikom na przejęcie kontroli nad przebiegiem wydarzeń. Stąd też wysokie tryumfy do 9 i 12.

Mecz drugiej polskiej pary przyniósł znacznie więcej emocji, bowiem trwał blisko godzinę. Najdłużej zespoły walczyły ze sobą w drugiej odsłonie, kiedy to do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była rywalizacja na przewagi, a z boiska zwycięscy schodzili wówczas Brazylijczycy. W trzeciej partii Polacy nie pozwolili już przeciwnikom w przeszkodzeniu w odniesieniu zwycięstwa.

W drugiej rundzie doszło do pojedynku polskich zespołów, w którym górą okazali się faworyci. Mistrzowie Europy w tej kategorii wiekowej w miarę pewnie, w dwóch setach pokonali Dawida Popka i Bartosza Księżarka. Zwycięstwo dało tej parze awans do półfinału, a co za tym idzie prawo walki o medale. Czy mistrzowie Europy sięgną też po Mistrzostwo Świata? O tym przekonamy się już jutro. W jutrzejszym półfinale przeciwnikami Polaków będą Niemcy Dominik Stork i Lorenz Schumann, którzy w swoim meczu pokonali Austriaków Koraimanna i Schörghofera po dwóch zaciętych, granych na przewagi setach.Wyniki I rundy:
Popek/Ksieżarek POL [22] – Kobernyk/Remezov UKR [9] 2:0
(21:9, 21:12)

Kantor/Łosiak POL [5] – Marcus/Ramon Gomes BRA [12] 2:1
(21:19, 22:24, 15:8)

II runda:
Popek/Ksieżarek POL [22] – Kantor/Łosiak POL [5] 0:2
(19:21, 17:21)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved