Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Michał Chaberek: Nowy sezon ze starym celem

Michał Chaberek: Nowy sezon ze starym celem

fot. archiwum

Po świetnej postawie w rundzie zasadniczej, w ubiegłym sezonie, gdańskiemu Treflowi nie udało się awansować do ekstraklasy. - Niestety nie udało się, ale taki jest sport. Teraz zaczynamy nowy sezon ze "starym" celem - zapowiada Michał Chaberek.

Przyjmujący z Pomorza, do Trefla trafił z AZS-u Olsztyn. Przenosiny do niższej klasy rozgrywkowej zaowocowały częstszymi wizytami na boisku oraz co za tym idzie zdobywaniem doświadczenia meczowego. Jak sam przyznaje – Przychodząc do Trefla taki miałem zamiar – grać jak najwięcej i to się udało. Czego się w poprzednim sezonie nauczyłem? Przede wszystkim, że "głową muru nie przebiję". A z czysto sportowego punktu widzenia ten sezon dał mi dużo pewności w tym co robię na boisku.

Trefl bardzo dobrze prezentował się w fazie zasadniczej ubiegłego sezonu. Większość wróżyła mu wywalczenie sobie możliwości gry w PlusLidze. Jak się później okazało, przeszkodą nie do pokonania był zespoły Farta Kielce  i Jadaru Radom – W konfrontacji z Jadarem zabrakło nam przede wszystkim sił i zdrowia, a w dalszej kolejności umiejętności. Niestety nie udało się, ale taki jest sport.Teraz zaczynamy nowy sezon ze "starym" celem. Na pewno bogatsi jesteśmy o doświadczenia z poprzedniego sezonu, ale równie jak to miało miejsce poprzednio tak i teraz awans będzie trzeba wygrać w fazie play off, a nie w rundzie zasadniczej – ocenił walkę o ekstraklasę Michał Chaberek.

Przyjmujący nie planuje zmiany barw klubowych, stąd też kolejny raz będzie chciał zawalczyć o najwyższą klasę rozgrywkową – Byłem przekonany, że tym składem uda nam się awansować i po roku znowu spróbuję powalczyć o swoje miejsce w PlusLidze. Niestety to się nie udało i trzeba będzie bardziej się postarać żeby zasłużyć na ekstraklasę – stwierdził.* Z siatkarzem rozmawiała Justyna Guzy
*Cały wywiad z Michałem Chaberkiem w serwisie sport24.pl

źródło: inf. własna, siatka.sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved