Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Siatkarki KS PIECOGAZ ciężko trenują

I liga K: Siatkarki KS PIECOGAZ ciężko trenują

fot. archiwum

Siatkarki KS PIECOBIOGAZ ostro trenują przed nowym sezonem. Trener Jacek Skrok nie ma litości dla swoich zawodniczek. - Rzeczywiście, treningi do lekkich na pewno nie należą - mówi Magdalena Fedorów, która do Murowanej Gośliny trafiła z Sokoła Chorzów.

Nowa środkowa beniaminka I ligi szybko zaaklimatyzowała się w nowym otoczeniu. – Mieszkam bardzo blisko hali, razem z Dominiką Nowakowską, z którą znamy się jeszcze ze wspólnych występów Chorzowie. Z siatkarek, które grają w Murowanej Goślinie znałam wcześniej jeszcze tylko Paulinę Chojnacką, z którą przez kilka sezonów toczyłyśmy ciężkie boje w lidze. Z ówczesnego Piasta Szczecin pamiętam też Paulinę Dutkiewicz-Raś – dodaje Fedorów.

Co zadecydowało, że ta zawodniczka trafiła do KS PIECOBIOGAZ? – Skończyłam studia w Katowicach i uznałam, że potrzebuję zmiany. Cztery lata spędzone w Chorzowie, to przecież długi okres czasu. Nie bez znaczenia było również to, że mieszkam w Kaliszu i do Murowanej Gośliny mam blisko – tłumaczy nowa środkowa naszego zespołu.

W przypadku Dominiki Nowakowskiej za ofertą beniaminka I ligi przemawiały jeszcze inne argumenty. – Mam nadzieję, że w Murowanej Goślinie będę miała więcej okazji do gry niż w swoim poprzednim klubie, czyli Centrostalu Bydgoszcz. Ważne dla mnie było również to, że KS PIECOBIOGAZ, to klub z ambicjami. Celem zespołu ma być awans do ekstraklasy. Kto może nam w realizacji tych planów przeszkodzić? Ciekawe drużyny powstały w Pile i Ostrowcu. Póki co jednak musimy się skupić na sobie, aby należycie poukładać swoją grę – zapewnia siatkarka.Nowakowska w Bydgoszczy grała jako przyjmująca lub libero. – Na obu tych pozycjach czuję się dobrze. O tym, gdzie będę grała w Murowanej Goślinie zadecyduje trener. To do niego będzie należała decyzja – twierdzi siatkarka, która wraz z koleżankami z zespołu już w najbliższy poniedziałek wyjedzie na obóz do Wolsztyna.

źródło: ks.murowana-goslina.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved