Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Męskie pary bez porażki

MŚ U-19: Męskie pary bez porażki

Męskie pary świetnie radzą sobie w Mistrzostwach Świata do lat 19. Zarówno Popek/Księżarek jak i Łosiak/Kantor wygrali swoje trzy spotkania w grupach i zajęli pierwsze miejsce w swoich grupach. Oba duety wywalczyły awans do kolejnych rund.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Dawid Popek i Bartosz Księżarek trafili na norweską parą, która jest wyżej rozstawiona niż biało-czerwoni. Jednak tylko w pierwszym secie toczył się wyrównany bój.  W ostatnim meczu grupowym Polacy zmierzyli się ze szwajcarskim duetem Gerson/ Kissling i po zaciętym meczu pokonali Helwetów 2:1 i uplasowali się na pierwszej pozycji w grupie.

Jeszcze łatwiejsze zadanie miała nasz druga para Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy bez najmniejszych problemów pokonali francuski duet Riblet/Alimi. W trzecim swoim występie polska para po zaciętym spotkaniu pokonała włoski duet 2:1. Po wyraźnie wygranym pierwszym secie Polacy musieli uznać wyższość swoich rywali w drugiej odsłonie i o wszystkim miał zadecydować trzeci set. W nim lepsi okazali się nasi reprezentanci, którzy dzięki  trzem zwycięstwom zajęli pierwsze miejsce w grupie.