Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: PLKS Pszczyna rozpoczął przygotowania do sezonu

I liga K: PLKS Pszczyna rozpoczął przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Po niezwykle udanych występach na pierwszoligowych parkietach w ubiegłym sezonie o planach i przygotowaniach do nowego, a także o licencji dla klubu w sezonie 2010/2011 opowiada trener pszczyńskiego zespołu trener Jarosław Bodys.

1 sierpnia rozpoczynacie pierwszy siedmiodniowy obóz w Międzybrodziu. Jak będzie on wyglądał?

– Wyjeżdżamy w niedzielę rano i już po południu będziemy mieli pierwszy trening na miejscu. Przewidujemy 2-3 treningi dziennie. Oczywiście ten trzeci trening nie będzie się odbywał codziennie. Trzeci trening będzie treningiem siłowym i przewiduję, że będzie się odbywał co drugi, trzeci dzień, w zależności od tego jak będą się czuły zawodniczki. Do południa wychodzimy w góry. Po południu mamy treningi przygotowania motorycznego w hali. Ten pierwszy obóz będzie poświęcony tylko i wyłącznie motoryce..

Czy ma Pan już ustalonych sparingpartnerów? Kiedy rozpoczniecie mecze kontrolne?– Wstępnie rozmawiamy z czeskim zespołem z Frydka Mistka. Są bardzo chętni, żebyśmy posparowali ze sobą. Na dzień dzisiejszy jesteśmy już umówieni na turniej oficjalny, który ma się odbyć 10-11 września w Mysłowicach. Dostaliśmy też zaproszenie na turniej, który odbywać się będzie na Słowacji. Ma to być międzynarodowy turniej z udziałem słowackich zespołów Ekstraklasy i odbywać się ma 18-19 września, czyli ostatni weekend przed ligą. Do zagospodarowania mamy jeszcze weekend 4-5 września i tutaj bardzo mocno się zastanawiamy czy nie spróbować zorganizować turnieju w Pszczynie. Co do sparingów, to na Śląsku jesteśmy otoczeni klubami I- i II-ligowymi. Podjęliśmy już w zeszłym sezonie współpracę z BKS-em. Ja nie mówię, że musimy zagrać z pierwszą „szóstką", ale zupełnie spokojnie, BKS wystawiając druga "szóstkę" też z nami powalczy. Sparingi rozpoczną się w połowie sierpnia. Będę chciał je wykorzystać do tego, żeby zobaczyć jak zawodniczki są przygotowane taktycznie i technicznie. Pod koniec sierpnia wyjeżdżamy na drugi obóz, który będzie poświęcony tylko taktyce i technice, więc będzie tam okazja popracować nad tymi brakami, które mogą się ujawnić w meczach sparingowych. Sparingi będą odbywać się między 10 a 23 sierpnia.

W tym roku PZPS wprowadził licencje na grę w Ekstraklasie, I i II lidze. Jak na razie na 55 drużyn przyznał ich tylko 29. Wniosek PLKS-u jest do uzupełnienia. Może Pan przybliżyć jak mają się te sprawy?

– PZPS nieco zaskoczył wszystkie zespoły Ekstraklasy i I ligi wydając komunikat 29 czerwca, z terminem złożenia wniosków do 20 lipca. Ta dokumentacja, która ma zadanie przyznać licencję na grę w lidze klubom jest dosyć bogata. Wymagane są podpisy wszystkich członków zarządu. Lipiec jest miesiącem urlopowym. Mieliśmy tutaj problem z uzyskaniem podpisu prezesa oraz kilku członków zarządu, którzy byli na urlopach. Jeżeli mówimy o uzyskaniu licencji, potrzebne są dokumenty, potwierdzające status prawny klubu, czyli wyciąg z KRS-u, potrzebne są dokumenty o braku zaległości wobec ZUS-u czy Urzędu Skarbowego. Zwróciliśmy się pismami do tych wszystkich instytucji o wydanie takich zaświadczeń i teraz czekamy jeszcze na to, aż te dokumenty do nas trafią. Jeżeli mówimy o ZUS-ie czy Urzędzie Skarbowym klub nie ma zaległości, więc z całą pewnością te dokumenty dostaniemy. Te które mieliśmy wysłaliśmy już do PZPS-u, a pozostałość będziemy uzupełniać w przyszłym tygodniu, więc po ich uzupełnieniu powinniśmy otrzymać licencję.

Rozmawiał Radosław Jeleń PLKS Pszczyna

źródło: plkspszczyna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved