Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Rozdano medale Akademickich Mistrzostw Europy

Rozdano medale Akademickich Mistrzostw Europy

Niestety bez medalu kończą polskie drużyny Akademickie Mistrzostwa Europy rozgrywane w Warszawie. W turnieju męskim najlepszy okazał się rosyjski Mordovskiy State University, wśród kobiet triumfował turecki Bahcesehir University.

Najbliżej medalu byli siatkarze Uniwersytetu Warszawskiego. W czwartek podopieczni Edwarda Skorka w meczu decydującym o trzecim miejscu w turnieju zmierzyli się z tureckim Uniwersytetem Gazi. Polacy wygrali pierwszego seta, jednak w kolejnych dwóch musieli uznać wyższość rywali. Kiedy jednak czwartego seta Polacy wygrali do 14, wydawało się, że medal jednak zostanie w Warszawie. Niestety, Turcy w tie-breaku pokonali warszawiaków 15:12 i to oni zajęli trzecie miejsce.

Swoje spotkanie wygrali natomiast studenci Akademii Jana Długosza w Częstochowie, którzy w meczu o 5. miejsce pokonali serbski Uniwersytet w Niszu. Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg, niemal wszystkie sety kończyły się na przewagi, a w tie-breaku Polacy wygrali 18:16. W meczu finałowym rosyjski Mordovskiy State University pewnie pokonał 3:0 Holendrów z Uniwersytetu Eindhoven.

4. POL University of Warsaw 5. POL Jan Dlugosz University of Czestochowa
6. SRB University of Nis 7. GER WG Berlin 8. LAT Vilnius Gediminas Technical University 9. GBR Sheffield Hallam University 10. FIN Tampere University of Technology 11. TUR Anadolu University 12. GER TU Dresden 13. POR Polytechnic Institute of Porto

Siatkarki Uniwersytetu Warszawskiego po zwycięstwie w ostatnim meczu z Uniwersytetem Mainz zajęły ostatecznie siódme miejsce w turnieju. Swoje ostatnie spotkanie wygrały również siatkarki Politechniki Częstochowskiej. Dzięki zwycięstwu nad Szwajcarkami z Uniwersytetu Neuchatel zakończyły swój udział w mistrzostwach Europy na miejscu 10.

W meczu finałowym najlepsze w przekroju całego turnieju Turczynki z Bahcesehir University pewnie pokonały Uniwersytet Belgradzki zdobywając tytuł akademickich mistrzyń Europy. W spotkaniu o trzecie miejsce rosyjski Kazan State Institute wygrał 3:1 z hiszpańskim Uniwersytetem z Almerii.