Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Javier Weber stawia na młodych

Javier Weber stawia na młodych

fot. archiwum

Po nieudanych występach w Lidze Światowej szkoleniowiec reprezentacji Argentyny postanowił postawić na młodzież. Javier Weber ogłosił skład 16-osobowej kadry, która będzie się przygotowywać do mistrzostw świata we Włoszech.

Reprezentacja Argentyny w Lidze Światowej przegrała wszystkie dwanaście spotkań w rundzie interkontynentalnej, oraz dwa mecze w turnieju finałowym, którego była gospodarzem. Passa porażek wywołała lawinę krytyki ze strony kibiców, a Javier Weber wziął winę na siebie. W kadrze, która w czwartek 5 sierpnia rozpocznie zgrupowanie przygotowujące do wrześniowych mistrzostw świata, nastąpiły znaczące zmiany.

W porównaniu ze składem, który zagrał w Cordobie, brakuje w niej Guillermo Garcíi, Gabriela Arroyo, Javiera Filardiego i Pablo Meany. Wszyscy z nich dawno już skończyli 25 lat (najmłodszy jest 26-letni García). Najbardziej doświadczonymi zawodnikami w zespole będą teraz Alejandro Spajic, Gustavo Scholtis i Alexis Gonzalez, który zastąpi na pozycji libero Meanę.

Główne skrzypce w zespole mają teraz grac rozgrywający Luciano De Cecco (w kadrze na stałe od 2006 roku), Rodrigo Quiroga oraz Facundo Conte. Do zespołu dołączyli również młodzi zawodnicy tacy jak Franco López, Pablo Crer i Cristian Poglajen, którzy jeszcze nie tak dawno zdobywali dla Argentyny brązowy medal mistrzostw świata juniorów w Indiach.Kadra Argentyny:

rozgrywający:
Luciano De Cecco, Nicolás Uriarte, Demián González

przyjmujący:
Rodrigo Quiroga, Lucas Ocampo, Facundo Conte, Mariano Giustiniano, Cristian Poglajen

atakujący:
Gustavo Scholtis, Federico Pereyra

środkowi:
Alejandro Spajic, Sebastián Solé, Martín Blanco Costa, Pablo Crer

libero:
Alexis González, Franco López

źródło: inf. własna, somosvoley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved