Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W Suwałkach chcą spokojnego utrzymania w I lidze

W Suwałkach chcą spokojnego utrzymania w I lidze

fot. archiwum

Siatkarze Ślepska Suwałki, dla których będzie to już drugi sezon na zapleczu ekstraklasy, mają jasno określony cel. Chcą utrzymać się spokojnie w I lidze mężczyzn bez konieczności rozgrywania spotkań barażowych i drżenia do końca o ligowy byt.

W nowym sezonie nie chcemy już przeżywać takich nerwów jak ostatnio. Po rundzie zasadniczej chcemy zająć miejsce w pierwszej ósemce, która spokojnie utrzymuje się w lidze, i następnie gra w play-off o awans – mówi trener Ślepska Adam Aleksandrowicz.

Zespół do tej pory opuściło pięciu zawodników. W Suwałkach nie zobaczymy w przyszłym sezonie Macieja Główczyńskiego, który przeszedł do Campera Wyszków, a także Wojciecha Iwanowicza, Tomasza Knasieckiego, Łukasza Augustynowicza i Kamila Łyczko. Na ich miejsce działacze pozyskali jak do tej pory czterech nowych zawodników. W barwach Ślepska w przyszłym sezonie zagrają Sebastian Wójcik ze zdegradowanego do II ligi Pronaru Hajnówka, Łukasz Jurkoić i Łukasz Kaczorowski z Jokera Piła oraz Tomasz Łuczka z Wilgi Garwolin.

Nasza kadra na dzień dzisiejszy liczy 11 zawodników i nie jest jeszcze zamknięta. Potrzebujemy jeszcze jednego przyjmującego i taki siatkarz powinien już w najbliższych dniach rozpocząć z nami treningi. Mamy kilka ciekawych propozycji, ale na razie nie chciałbym jeszcze mówić o nazwiskach – stwierdza Aleksandrowicz.Poranne zajęcia poświęcone będą wyrabianiu wytrzymałości i siły, popołudniowe będą miały typowo siatkarski charakter – mówi Piotr Poskrobko, drugi trener Ślepska. – Oczywiście na zajęcia popołudniowe zapraszamy kibiców. Nie mamy nic do ukrycia, a doping, nawet na treningu, działa na wszystkich mobilizująco.

Klub w dalszym ciągu rozgląda się za zawodnikiem na pozycję przyjmującego. Prowadzone są rozmowy z siatkarzem spoza Polski, mającym na koncie występy w reprezentacji swojego kraju, ale narodowości i nazwiska zawodnika działacze i trenerzy Ślepska na razie nie chcą zdradzać. – Mamy nadzieję, że sprawa transferu tego siatkarza do naszego klubu zostanie załatwiona jeszcze pzred wyjazdem na zgrupowanie w Mławie. Póki co kibice i dziennikarze muszą uzbroić się w cierpliwość. Wszystko jest na dobrej drodze, ale dopóki nie ma podpisu na kontrakcie, nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu – tłumaczą działacze Ślepska.

Na obozie w Mławie siatkarze trenować będą od 13 do 22 sierpnia. Być może 11 sierpnia (ta data może ulec zmianie) w Suwałkach rozegrany zostanie turniej. W założeniach miał być to Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Po nagłej śmierci prezydenta Józefa Gajewskiego, fana siatkówki, dzięki któremu Suwałki mają I-ligową drużynę, turniej ten przekształci się w coroczny Memoriał im. Józefa Gajewskiego.

źródło: gazeta.pl, inf. własna, slepsksuwalki.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved