Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Robert Prygiel: Życie bywa przewrotne

Robert Prygiel: Życie bywa przewrotne

fot. archiwum

- Marzyłem, aby zakończyć przygodę z siatkówką w Radomiu. Niestety, życie potoczyło się inaczej i dziś jestem zawodnikiem Politechniki - mówi atakujący Robert Prygiel, który wciąż nie może pogodzić się z brakiem PlusLigi w Radomiu.

Robert Prygiel, gdy dowiedział się o odstąpieniu miejsca w PlusLidze Politechnice Warszawskiej przez radomski Jadar, był załamany. W licznych wywiadach przypominał, że wraz z kolegami w barażach – najpierw z Politechniką, potem z Treflem Gdańsk, uratowali PlusLige właśnie dla Radomia. – Jak widać życie bywa przewrotne. Kiedy dowiedziałem się o takich ruchach prezesa Kupidury było mi po prostu żal. To wielka strata dla radomskiej siatkówki. W Jadarze grało kilku chłopaków mocno związanych z miastem i klubem, jak Maciek Pawliński, Wojtek Żaliński czy ja. W sporcie mało jest sytuacji, że zawodnik reprezentuje barwy jednego klubu kilka lat. Rozumiem jednak decyzję prezesa Kupidury. Inwestował w Jadar przez dłuższy okres. To był jego prywatny klub, więc miał prawo podjąć taką decyzję – mówi Robert Prygiel.

Gdy wraz z innymi zawodnikami miał przejść do Politechniki, pojawiła się w prasie informacja, że być może Robert Prygiel zagra w II lidze w barwach Czarnych Radom. – W swojej karierze już wielokrotnie byłem przymierzany do różnych klubów. Grając w Jadarze powiedziałem w jednym z wywiadów, że marzyłem, aby zakończyć przygodę z siatkówką w Radomiu. Niestety, życie potoczyło się inaczej i dziś jestem zawodnikiem Politechniki. Odbyłem jedynie towarzyską rozmowę z trenerem Czarnych. Do żadnych negocjacji z prezesem klubu w sprawie kontraktu nie doszło – mówi jednak zawodnik, który wczoraj ostatecznie podpisał kontrakt w Warszawie.

W Warszawie mówi się o ambitnych celach stawianych przed siatkarzami Politechniki na najbliższy sezon. – Prezes Dolecka wspominała o szóstym i wydaje mi się, że jest to realne. Wzmocniła się Resovia, ZAKSA, a swoich kart nie odkrył jeszcze Jastrzębski Węgiel. Wzmocniła się, też Politechnika, więc będziemy walczyć o jak najwyższą lokatę. Liga będzie w tym roku bardzo wyrównana – twierdzi nowy atakujący AZS Politechniki Warszawskiej.Cały wywiad Pawła Wiewiórkowskiego dostępny w Przeglądzie Sportowym

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2010-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved